Türk İş Dünyası - 2008

İYİ Kİ VARSIN

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

Levent Kandemir

Haber Burada

Tarih

Tarihi boyunca bir çok medeniyetler ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış, her uygarlık dönemlerinde değişik isimler de adından sıkça söz ettiren Misyalılar; Truva, Hitit, Frig, Pers (İranlılar), Büyük İskender ve Bergama krallıklarının egemenliği altında yaşamış, yakın tarihinde de Osmanlı medeniyetlerinin izlerini yaşatan kültürü , Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan özelliği ile Kuvayı milliye şehri ünvanı kazanan ,tarım, hayvancılık, turizm ve sanayi alanlarında, TÜİK verilerine göre…30 büyükşehir arasında yerini almış , … Marmara Denizi ile Ege Denizi’nin kucaklaştığı… Sanayi ve Turizmin kalbi ,hani ne derler… Yaşanacak şehir. Balıkesir .

İyi ki varsın yazı dizimizde , Medya Basın ve Yapımcılık alanında sektöre bir çok katkılar sağlayan, düzgün diksiyonu ,haberciliğinin yanı sıra sunum teknikleri ile başarılarından adını sıkça söz etmesini başaran Semra Aman Akyürek’ e yer verdik.

1978 yılında Balıkesir İline bağlı Bigadiç de dünyaya gelen Semra Aman AKYÜREK Anadolu’da yaylak-kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretlerinden gelen bir Yörük Kızıdır. Öğrenim yıllarının ilk yıllarında doğup büyüdüğü Bigadiç’in önemi bir hayli fazla ,sonrasında Eskişehir ve Kastamonu’nun izlerini görmek mümkün .

1994-1995 yıllarında bir yandan eğitimini Bigadiç ilçesinde sürdürürken, biryandan da Radyo’da haber spikerliği ve program sunumları yapmaya başlamıştır.1996 ve 1998 yılları arasında Kastamonu El Sanatları Araştırma Enstitüsünde eğitim almış ve bu sırada yine Radyoda ve özel programlara katılarak basından kopmamıştır.

1999 yılında Radyo 10’da muhabirlik, program ve haber spikerliğinin yanında Kurum ve Kuruluşların özel programlarında sunuculukta yapmıştır. TRT İzmir Radyosu’nun THM ses sanatçılığı yarışmalarına katılmış ve kazanmıştır.

Balıkesir’de Hisler Bulvarı adıyla yürütülen STK çalışmalarında aktif görevler üstlenen Semra Aman Akyürek Selami Şahin, Ahmet Selçuk İlkan gibi sanatçılarla birlikte Balıkesir’de programlar düzenlemiş ve yürütmüştür. Balıkesir’de Karesi TV ‘de Ana Haber spikerliği yapmıştır.

2000’li yıllarda Eskişehir’de Özel bir kanaldan aldığı teklifle birlikte Eskişehir’e taşınmış ve (S) Tv- ES TV ve Radyo Can’da haber spikerliği ve program yapımcılığı ve sunuculuğu görevlerini üstlenmiştir.
Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyet Başkanı ve Balıkesir Merhaba Gazetesi sahibi Semra Aman Akyürek ;

Sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade ederken , fırsat bulduğu zamanlarda projelere destek vermek adına, kapsamlı projelerle insanlara uzanan elin kendisi olmak istediğini her fırsatta söylemekle beraber, protokol, diksiyon, iletişim konularında Balıkesir ,Eskişehir, Ankara, Bursa ve Kocaeli gibi illerde eğitimler vermiş olup ,ve bu eğitimleri vermeyi halen sürdürmektedir.

Semra Aman AKYÜREK ‘in kültürel bağlantıları ve medya alanında ki üstün performansı, Sivil Toplum Kuruluş platformdaki dostlukları çerçevesinde saygın ve kararlı duruşu her daim örnek olmuştur. Onun bu kararlı ve istikrarda kalma meziyeti , hem mesleki hem de çeşitli meslek dallarından almış olduğu 40’ı aşkın sertifikası ve ödülleri sayesinde kendilerini ,kariyer yaşamında bir adım da öne taşımıştır.

Semra Aman AKYÜREK , saflığını, zekasını, erdemlerini, başarılarını , öncelikle kaynağının insan olduğu felsefesine borçlu olduğunu hatırlatarak, Birlik, beraberlik, paylaşımcı bakış anlayışımızda, kimliğimizi yaşatmayı görev edinerek ,içimizdeki o ruhu en yakın dostumuz belleyip onun elinden tutup gittiğimiz her yere götürerek ve kararlarımızda ortak edinirsek “Yurtta sulh cihanda sulh olur.’ Demekle birlik ve beraberlik mesajı vermektedir.

Evlendikten sonra memleketi Balıkesir’e geri dönen Semra Aman AKYÜREK ‘ 1’i kız 1’i erkek olmak üzere Evli ve 2 çocuk Annesidir.

Ülkesine olan sevdası .bitip tükenmek bilmeyen çalışma azmi,akademisyen düşünebilen, Medya dan ,iletişime ,TV haberciliğinden medyanın her alanında tüm STK larına sunduğu ezber bozan gelişim çözümleri , danışmanlık hizmetleri ve takdire şayan yardımsever kişiliği ile sosyal lider olması ve bu bağlamda toplumda saygın iş kadını unvanı , sağduyusu ve göreceli davranışları ile

İyi ki varsın Semra AMAN AKYÜREK diyorum

Levent KANDEMİR

DÜNYA

İyi ki Varsın Dr. Bahar Zeynep Barut

Avatar

Haber Burada

Tarih

Tarihin izlerinde başta Roma-Bizans sonrasında, Müslüman, Pers, Arap ve Türk devletlerinin zengin tarihi ve kültürel değerlerini taşıyan ortak bir kültür mirası olarak günümüze kadar gelmiş, 9000 yıllık bir geçmişe sahip, sayısız medeniyetlerin geçiş bölgesinde yer alması ve yukarı Mezopotamya’nın kale şehirlerinin simgesel örneği ile “Kitabeler Manzumesi” olarak da anlatılan surları ile adeta tarihe ışık tutan efsaneleri ile destanlaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ; “Dünyanın en güzel ve en modern bir binası içinde, modern nefis bir müziği dinleyerek; Beşeriyetin medeni bir halkın huzurunda, bu halkın evinde, duyduğum zevk ve saadetin ne kadar büyük olduğunu elbette takdir edersiniz” diye bahsettiği Diyarbakır.

“İyi ki Varsın yazı dizimde Anadolu coğrafyasında yukarıda bahse konu anlattığım tarihin derin izlerinin destanlaşan ışığında, bu bölge kültüründe yoğrulup, kendi ekinini, girişimcilik felsefesi ile oluşturan Anneden Anneye Destek Derneği Kurucusu- Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Bağımsız Akademik Araştırmacı /Yazılımcı ,1 erkek çocuk annesi Bahar Zeynep Barut’ a yer verdim.

17 Temmuz 1982’de dünyaya gelen Bahar Zeynep Barut’un soyu, şanlı dedesi Seyfullah Nureddin’den gelmektedir. Güneydoğu cephesinde doktorluk yapan Şam’dan Siverek’e vali olarak gönderilen aynı zamanda da Mustafa Kemal Atatürk’ün doktoru olarak görev alan şanlı dedeye, baruthanelerin yetkisinin verilmesiyle Barut soyadı Bahar Zeynep’e miras olarak kalmıştır. İki kardeşi olan Barut’un ağabeyi inşaat mühendisi, anne ve babası üst düzey devlet memuru. Ebeveynlerinin, iş yaşamlarının tüm kesitlerinde almış oldukları devlet terbiyesini çocuklarına da aynı ölçüde yansıtmaları Bahar Zeynep Barut’ un yaşam felsefinin olmazsa olmazı olmuştur.

Bahar Zeynep Barut;
Bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliğini, ikincilikle bitirdi. Öğrencilik döneminde ulusal kanalda staj yaptı. Bitirme tezinde kullandığı yazılım dilinin etkili olduğu alanda, uluslararası bir telekom firmasında yazılımcı olarak işe girdi ve çeşitli kademelerde çalıştı. Daha sonra işletme yüksek lisansı yaptı. Çeşitli uluslararası firmalarda kariyerine, Ar-Ge ve İnsan Kaynakları Planlanması ve Eğitimi alanında devam etti. Bir süre annesinin ısrarı ile MEB’de öğretmenlik yaptı. Bilgisayar öğretmenliği yaptığı çalışma hayatının kendine göre olmadığına karar verince eğitim hayatındaki adımlarına devam etti. İktisat doktora süreci ve işletme doktora sürecine girdi. Stratejik Yönetim Doktorası aldı. Davranışçı Psikoloji Yaklaşımı üzerine de çalışmaları devam ediyor.

“İşim insan” diyen Barut; Beyond to Human RMC Ltd Şirketini kurdu. İnsan Kaynakları- Planlama kurumsal eğitim ağırlıklı olarak çalıştı. Pandemi ve gelişen süreç sonrası çalışanlarıyla farklı bir inovatif dönüşüm kararı aldı ve bu alandaki yazılım çalışmaları yenilikçi bir yapıyla devam etmektedir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Diyarbakır’da tren yolunun öbür tarafı denilen sosyo-ekonomik durumu düşük mahallede ataması yapıldıktan sonra bilgisayar öğretmeni olarak çalışmaya başladı. Görev yaptığı okulda öğrenciler okuma yazma bilmiyor, ayakkabıları olmadığı için ayaklarına poşet bağlayıp geliyorlardı. Barut, mucizeymiş gibi gözlerine bakan öğrencilerine ayakkabılar, çoraplar, montlar alabilmek için yardım istemek adına kapı kapı gezdi. O çocukların gözlerindeki ışıltıyı ve mutluluğu hiçbir zaman unutmadığını söyleyerek yıllar sonra öğretmenlikten istifa edip kendi şirketini kurdu. 2016 yılında kendi gibi yüreği güzel insanlarla “Anneden Anneye Destek Platformu” olarak yola çıktı. Öncelikli olarak anne ve çocukların gözünde mutluluk ve yüreklerinde umut olmayı hedefleyen topluluk, “Anneden Anneye Destek Derneği” olma sürecini gereklilikler dâhilinde tamamladı. “Hedefimiz vakıf hâline gelmek, en büyük hayalimiz ise yetimhane-okul projemizi gerçekleştirmektir. Bizler yalnız yaşayan anneler ve çocuklarına, sığınma evlerine, sığınma evlerinden çıkan kadınlara ve çocuklarına, resmî kurumlarla iş birliği hâlinde ortak bilinçle ve gizlilik esasıyla destek oluyoruz. Her destek oluşumuzda acaba başka neler yapsak düşüncesiyle dolup taşıyoruz” diyen Barut, ekibi ve gönüllüler ile binlerce anne ve çocuğa umut olmaya devam ediyor.

“Yeryüzünde elimden geldiğince, nefesim yettiğince çocukların gözünün içindeki mutluluk olmaya yemin ettim. Anneye yatırım yaptığınız zaman çocuğa yatırım yapıyorsunuz. Siz kadına yatırım yaptığınız zaman devlete yatırım yapıyorsunuz” diyen bir Girişimci ruhun önderliğini savunan Bahar Zeynep Barut , güçlü ve sağlam duruşunun yanında sahip olduğu özgüven, edindiği saygın konumu perçinleyerek, yakalamış olduğu başarıyı şahsıyla bütünleştiriyor. Çünkü o başarıyı, başarı da onu seviyor.

Akademik kariyeri doğrultusunda, doktora tez konusu gereği, Örgütsel Davranış Kavramı ve Zaman Oryantasyonu Kavramlarını incelemiştir. Ulusal Dergilerde yayınlanan çeşitli yazıları mevcuttur. Bunlardan bazıları 2015 yılında yayınlan ve güncel gündemle de ilişkili olanlar;
“Vekalet Teorisi Açısından Nepotizm Kavramı” Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi”
“İş Yerinde Mantıksız Davranışlar: “Kayırmacılık,”Kayırmacılık, Kronizm” Algısı Üzerine Niteliksel Araştırma, Journal of HumanandJob) “

Çeşitli dergi ve gazetelerde, gündeme dair olarak güncel yazılarıyla köşelerde yazmış, hala yazarlık yapmaya devam etmektedir. Yazılarından bahsetmeden geçemiyoruz.

Bizler Enerji Medyası olarak, “İyi ki Varsın” yazı dizisini hazırlarken, sağlık, eğitim, Sivil Toplum Kuruluşları, finans ve daha birçok kurum ve kuruluşlarda özellikle kadınlarımıza yönelik eğilimimizi ön plana çıkartmayı hedefledik ve bunu da başardık. Kadınların çalışma hayatında var olmalarının toplumsal gelişmenin olmazsa olmazı olduğunun altını çiziyoruz. Kadınların iş gücüne katılımı, kendi sosyo-ekonomik durumlarını, ailelerini ve çevrelerini geliştirecek ve tüm toplumda etki yaratacak önemli bir değişim ve gelişimin öncüsü olacağın bilincini savunuyoruz. Türkiye’de kadın istihdamının dilimde iş gücüne katılım oranın, kadınların hak ettikleri seviyede olmadıklarını, kadınların iş gücüne katılımının önündeki engellerin kaldırılmasının gerekliliğini ifade ediyoruz.

Sayın Bahar Zeynep Barut ‘un, ülkesine ve doğup büyüdüğü ve istihdam kaynaklarını seferber ettiği Ankara’ya olan vefası, paha biçilemez bir kadın girişimcinin sahip olduğu vizyonu ve iş tecrübesi, başarılarına gıpta ve hayranlıkla baktığımız bir iş kadını olmasının yanı sıra, gücünün farkına vardığı andan itibaren hep yapıcı, pozitif yaklaşımı ile her daim etrafına yaymaya çalıştığı bilgi ve deneyimleri sebebiyle sözlerimizin sonunda, İyi ki varsın Bahar Zeynep Barut diyoruz.

Levent Kandemir

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

İyi ki Varsın Furkan Kerim Eriş

Avatar

Haber Burada

Tarih

Geçmiş tarihinde, çok sayıda devlete başkentlik yapmış, Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetlerinin kültür ve siyasi başkenti… Fatih Sultan Mehmed’in fethi ile bir çağın kapanıp yeni bir çağa adım atan, kıtaları birbirlerine bağlayan, medeniyetlerin başkenti… Boğazı ve tarihi zenginlikleriyle her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği… Şairin deyimiyle, ‘lütfu da hoş, kahrı da hoş’ diyerek bahsettiği şehirde hem yaşayan hem de ziyarete gelen için aynı anda hem gurbet ve dahası vuslat olup, yaşanan dramları, trajedileri dahi onulmaz bir aşka, kopması imkânsız bir tutkuya dönüştüren sanayi, kültür ve medeniyetler şehri; Metropol İSTANBUL…

İyi ki Varsın” yazı dizimizde, sanayi, hukuk, bilişim, eğitim alanlarından tutun da birçok alanda çok kıymetli değerlere yer verdik. Bu yazı dizimizde; iletişimden, haberleşmeye, bilişimden yenilenebilir enerjiye, enerji piyasasından savunma sanayi teknolojilerine kadar çok sayıda sektörel anlamda hizmet veren Türkiye’nin bir numaralı akaryakıt dağıtım şirketi OPET Petrolcülük firmasında ,hizmet ve ürün kalitesiyle tüketicinin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamak, Ülkemizde eğitime, sağlığa, çevreye ve tarihi değerlerimize sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla Müşteri odaklı, dürüst ve şeffaf, yenilikçi, yaratıcı, takım çalışmasına inanan, çalışanlarını sürekli geliştiren, çevre ve topluma duyarlı, sürdürülebilirliği destekleyen eğitimcimiz Furkan Kerim Eriş’ e yer verdim.

Furkan Kerim Eriş 19 Ekim 1989 tarihinde , İstanbul’umuzun, Batı medeniyetinden İslam medeniyetine geçenlerin ilk ayak bastığı toprak diye nitelendirdiği, Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Öğrenim yıllarının tamamı, doğup büyüdüğü, halende yaşamını sürdürdüğü İstanbul ‘ da tamamladı.

ilk ve orta okulu İstanbul Acıbadem ,Hasan Tan ilköğretim okulunda okudu , Lise’ yi Maltepe Küçükyalı Halit Armay Lisesinde bitirmenin ertesinde ,kariyerinde Ordu Üniversitesi TBMYO okulunda yer buldu. Bölümünü yüksek onur derecesinde bitirdi. Eğitimine devam etmenin gerekli olduğu bilinci ile İstanbul Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden yüksek onur derecesi ile bitirdi. Kendisinin bir yandan ilgi duyduğu insan psikolojisi konusunda bilgi sahibi olabilmek adına Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünüde başarılı olarak tamamlamıştır. Yani anlayacağınız Eğitim hayatında boşluk barakmamak adına elinden gelen her şeyi yaptı.

Vatani Görevini, Çanakkale de İstihkam Savaş Alayında bitirdikten hemen sonra, karakteristik Araştırmayı ve incelemeleri seven vizyonunda araştırmacı kimliği ile “ERİŞ Uluslararası Lojistik” firmasının kurmuş olup 3 yıl boyunca, Orta Asya ülkelerinden ; Gürcistan , Azerbaycan , Türkmenistan ,Kazakistan ,Özbekistan başta olmak üzere Rusya’ ya ülkemizin ihracat taşımalarını yapmıştır.

Yurt dışı seyahatleri devam ederken, yaptığı incelemeler neticesinde dönemin Ulaştırma Bakanının davetlisi olarak ulaştırma bakanlığına uluslararası nakliye sektörü ile ilgili sahadaki problemleri ve hem yurtiçinde hem de yurtdışında ki çözüm yollarını iletmiş olup sektörün problemlerinin çözümlerine yardımcı olmaya çalışmıştır.

1 Haziran 2021 yılı itibari ile OPET Petrolcülük A.Ş. de Eğitim Sorumlusu olarak göreve başlamıştır. Ülkemiz genelindeki lokasyondaki tüm opet istasyonlarında görev alan binlerce istasyon personeline, istasyon personel eğitimlerini vermeye ve bu işi geliştirmeye devam edip, ülkemiz de, hem personel bağlılığını arttırıp hem de hizmet kalitesini arttırmaya gönül vermiş bir kişidir. Kendi deyimi ile ;

Faaliyette bulunduğumuz sektörlerde; bireye ve topluma saygılı, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı, sağlık, emniyet ve çevreye duyarlı olarak Opet müşterileri, çalışanları ve hissedarlarının beklentilerini en üst seviyede karşılamak olan,

Furkan Kerim Eriş ;

Firmamızın , Bilgi teknolojisi (BT), informasyon teknolojisi veya enformasyon teknolojileri ile bu uygulamalarının eğitimlerini nitelikli ve deneyimli kadrolarımız ile işyeri gelişimlerinde her türlü desteğin yanında, proje tabanlı edinimlerimizi, kurumsal iş ortaklarımız ile gerçek hayata aktarma yöntemlerini geliştiriyoruz. diyor.

Birçok etkinlik ve eğitimlerinde konferanslarında, özelikle Lider Firması OPET başta olmak üzere, sektöre verilen mesajları ve edinimleri ciddi anlamda bir o kadar önemli. Enerji, bilişim ve teknolojik alanlarda, yerli ve yabancı şirketlerin – kuruluşların, karşılıklı proje, teklif, ürün gibi alanlarda alışverişlerin yapıldığı fuar,panel ve sempozyumlara iştirakleri ile her geçen gün daha da büyüyorlar.

Toplumun her kesimine dokunmanın bir armağanı olarak defalarca ödüle ve takdire layık görülmüştür, her çabası ödüllerle taçlandırılmaya devam etmektedir. , ülkesini seven, ülkesine sahip çıkan gençler yetiştirmeyi hedefleyen ve bu gençlere yol açmak için çaba sarf eden ,girişimci ve çözüm odaklı yapısıyla kendi insanının hayatına dokunmayı ilke edinmiştir. Bütün bunların verdiği hazla çalışmalarına sevgi ve istekle devam etmektedir

Genel olarak baktığımızda, tüm çalışanları ve geniş vizyonu ile benimsenmiş kişiliği ile hem eğitim organizasyonu hem de birçok alanda değerleri, kuralları standartların uygulanması konusunda engin deneyimi ve farkındalığı olan bir Sistem Koordinatörü olan Furkan Kerim Eriş ‘ e

Ülkesine olan sevgisi, farkındalık yaratan girişimci ruhu ve kurumsal yönetim anlayışı, yardımsever kişiliği, Yönetim – Strateji belirleme alanında yaratıcılık özelliği, bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış vasıfları üzerinde bulundurması, gelecekte de hem yurtiçi hem de yurtdışında kaynağı insan olan, faydalı çoğu kapsamlı projeleri yaşama kazandıracağını biliyor ve kendilerine

İyi ki varsın Furkan Kerim Eriş diyorum.

Levent Kandemir

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

İyi ki varsın Eyüp Küçük

Avatar

Haber Burada

Tarih

Avrupa ile Asya’nın İpek yolu üzerindeki en önemli irtibat noktasında bulunan ,bu öneminden dolayı tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, Tarihin en eski çağlarından beri insanoğlunu barındırmış olan bu güzel kent öykülerle, türkülerle dolu zengin bir kültürel mirasa sahip coğrafik ve stratejik konumunun sağladığı, doğu ve batı arasında ticari ve askeri, kara ve deniz bağlantısının merkezi olma rolü ile Yılın her mevsimi ayrı güzellikte Doğu Karadeniz’de yer alan yeşiliyle, doğasıyla insanı büyüleyen cennet ilimiz Trabzon

Yazı dizilerimizin birçoğunda Sanayi, İletişim, Enerji, Bilişim STK Liderleri, Eğitim, Sağlık ve Hukuk alanlarında birçok “İyi ki Varsın” insanlarına yer verdik. Bu yazı dizimizde ise farklı bir kategoriden; enerjinin tam yerinden, uzman enerji sektöründen bir ismi anlatmak için ne sözlerimiz ne de yazacaklarımız kifayetsiz kalacak diyerek;

Marmara Bölgesi dahil olmak üzere bölgesel anlamda, Türkiye’nin birçok noktalarında pazarlama zinciri oluşturarak ithalat, ihracat imalat noktalarında tedarikçilik yapan ve aynı zamanda, günümüz Türkiye’sinin lokomotif sektörleri arasında yer alan ve sürekli büyüyen akaryakıt sektöründe üretici ve tüketici arasında köprü görevi üstlenmiş olan Küçükler Taşımacılık Yöneticisi Eyüp Küçük’ e yer verdim.

Eyüp Küçük, 1972 yılında Trabzon Araklı’da dünyaya geldi. İş adamı Mehmet Salih Küçük’ün ikinci çocuğudur. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kocaeli’de tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. 1993 yılında İpragaz AŞ bünyesinde aile firmasıyla LPG taşımacılığına başlayan Eyüp Küçük, 1998 yılında uzun yıllar hizmet vereceği taşımacılık ve lojistik sektörüne giriş yapmış oldu. Ortaklarıyla bir araya gelerek tehlikeli madde taşımacılığı hizmeti veren Küçükler Taşımacılık firmasını kurdu. Bugün, ulusal ve uluslararası normlar doğrultusunda hizmet kalitesini ve güvenilirliği müşterilerine sunmaktadır.

Hayatı boyunca “verimli ve doğru çalışma” prensibiyle hareket eden Eyüp Küçük, sektörel ihtiyaçları iyice gözlemlemiş olup, güçlü ortaklarıyla fikir birliği kurarak ADREM şirketiyle Kocaeli’deki ilk SRC5 eğitim kursunu hayata geçirdi. Yıllar hızla ilerlerken KEGAŞ şirketini kurarak, iş sağlığı güvenliği konusunda hizmet vermeye ve ADR teçhizatı temini konusunda faaliyet göstermeye başladı.

Neredeyse çeyrek asırlık lojistik tecrübesinin verdiği bilgi birikimiyle dönemin mevcut teknolojilerinin yeterli olmadığı kanısına vardı. Kendi deyimiyle “Verimliliğimizi artıracak teknolojiye sahip olamıyorsak, kendimiz üretelim.” anlayışıyla lojistik sektöründe bugün Türkiye’nin en önemli araç takip firmalarından biri haline gelen Seyir Mobil’in kurulmasında ortaklarıyla dev bir adım attı.

“Başarı Onu Onlar Başarmayı Seviyor “sloganı ile tüm firmalarında , hizmet anlayışını her zaman bir adım ileri taşımak için yüksek teknoloji ile ürünlerini geliştirmektedir. ADREM başta olmak üzere, Seyir Mobil kurulduğu günden bu yana , rekabet edebilir hizmet ve çözümler üretirken, çalışan güvenliğini ve çözüm ortakları memnuniyetini maksimum derecede gözeterek, hizmetlerini sürdürülebilir hale getirmeyi sağlamaktadır. Geliştirdiği projelerde sadece son teknoloji hedefinde olan tüm firmaları , daima inovasyon ve yenilik diyerek sektörde söz sahibi bir AR-GE firması olmuştur.

Seyir Mobil firmasıyla %100 yerli sermaye ile tabiri caizse bir tır garajından başlayan kıvılcımla bugün ülkemizin her bir noktasına ulaşmayı başardı. Yeni teknolojileri kullanarak araç takip ve filo yönetim sistemlerinde ihtiyaca yönelik çözümler üretmeye başladı.

Seyir Mobil Filo Yönetim Sistemi ile zamanınızı en etkili bir şekilde kullanma imkanı sağlamakla kalmayıp, Dijital Takoğraf tarafında araçta bulunan sürücünün, sürüş saatlerini kalan sürüş süresini, on line olarak görebilme ve takograf verilerini uzaktan indirilme imkanına sahip olma özelliği ile ister web üzerinden ister mobil olarak tüm araç masraflarınızı dilediğiniz zaman sistem üzerinden takip edebilme imkanı sunmaktadır.

Bu sistem sayesinde ,araçlarınızın periyodik bakım, trafik cezaları, kaza giderleri, yakıt fişleri, arıza ve diğer tüm masraflarının takibini sağlar; muayene, sigorta, kasko gibi belirli sürelerde yenilenmesi gereken periyodik işlemleri size zamanından önce hatırlatarak, ek maliyetlere ve programlara gerek duymadan, Seyir Mobil Filo Yönetim Sistemi ile zamandan tasarruf ederken, bakım, onarım ve ceza giderlerinizi ciddi ölçüde kontrol altında tutabilme imkanı yanında ,sürücü eğitimleri, sürücü belgeleri, vize ve pasaport gibi tüm tarihli işlemleri yine sistem üzerinden rahatlıkla takip edebileceğiniz sistemleri içerisinde barındırmaktadır.

Günümüzde, Adrem, Kegaş, Küçükler Taşımacılık ve Seyir Mobil şirketlerinin oluşturduğu grup şirketleri çatısında, yönetim kurulunda ve sahada aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu özverili çalışma ve gayretlerini, önümüzdeki dönemde gerçekleştirecekleri yatırım ve istihdam odaklı hem yurt içi hem de yurtdışı bir takım projelerinde endüstri ve sanayi alanındaki hamlelerinin sinyallerini vermektedir.

Doğup büyüdüğü memleketi Trabzon ‘a olan sevdası kesintisiz devam ediyor. Memleketini ziyaret etmeyi hiçbir zaman ihmal etmiyor. O memleketine, memleketinin insanı da, bu yaşam sevdalısı, iş insanı Eyüp Küçük ‘e olan hayranlığını gizlemiyor. Bütün bu yatırım, istihdam, çalışma azmi, kararlılık ve ortak akılla iş görme gibi vasıfları üzerinde toplayan değerimiz, ülkesine aşık, memleketi olan Trabzon ‘sevdası ile iş insanı vasfını üzerinde taşıyan ve yurt içerisinde ve yurtdışında gerçekleştirdiği özverili çalışmaları ile şirketlerini temsil kabiliyetine haiz, yönetim tarzı, karakteristik duruşu, yardımsever tutumunun yanı sıra yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile “

iyi ki varsın Eyüp Küçük diyorum.

Levent Kandemir.

OKUMAYA DEVAM ET

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

TAKVİM

Aralık 2020
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

HER ŞEY GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

TOGG | Türkiye’nin Otomobili

TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni #TANAPtamam

GENÇ GAZETECİLER BURADA

TÜRK AKIM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

TÜRKİYE YÜZYILI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini #MilliEnerjideYeniMüjde

ENERJİ PETROL MEDYA GRUP – YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

DÜNYA14 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adnan Menderes’in anıt mezarını ziyaret etti

GENÇLER7 gün önce

“Nefretin, kinin ve öfkenin diliyle değil, daima kardeşliğin diliyle konuştuk”

DÜNYA7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da gençlerle bir araya geldi

DÜNYA7 gün önce

“Deprem bölgesinin dört bir yanında kalıcı konutların silüetleri yükselmeye başladı”

DÜNYA7 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle bir araya geldi

DÜNYA7 gün önce

“Önceliğimiz, depremin izlerini bir an önce silerek şehirlerimizi yeniden ayağa kaldırmaktır”

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

DÜNYA1 hafta önce

“Milletimizin her kesiminin sıkıntılarını çözmek için gece-gündüz çalışıyoruz”

DÜNYA2 hafta önce

“Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır”

DÜNYA2 hafta önce

OPET Bayileri ile Antalya’da Buluştu

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, televizyon kanalları ortak yayınına katıldı

DÜNYA2 hafta önce

“Türkiye; üretimiyle, istihdamıyla, ihracatıyla; küresel bir güç hâline geldi”

DÜNYA2 hafta önce

“En düşük memur maaşı 22 bin lirayı bulacak”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Danıştay Başkanlığı 155. Kuruluş Yıl dönümü Töreni’nde konuştu

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Adana’yı, burada yaşayan her bir kardeşimin güven ve huzurla evlerinde oturduğu bir yer hâline getireceğiz”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz 21 yıldır hep eserlerimizle konuştuk, hizmetlerimizle konuştuk”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu işçilerinin zam oranını yüzde 45 olarak açıkladı

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sanayiden tarıma her alanda asırlık eksikleri tamamladık”

DÜNYA3 hafta önce

İyi ki Varsın Dr. Bahar Zeynep Barut

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizin 81 vilayetinin hiçbirini diğerinden ayırmadan eser verdik, hizmet götürdük”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye’nin kapılarını beraber aralayacağız”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “45 bin Öğretmen Atama Töreni”ne katıldı

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi büyüttük, güçlendirdik, milletimizi güvenli, huzurlu bir hayata kavuşturduk”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan,“Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapana kadar durmadan çalışacağız”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TVNET yayınına katıldı

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm Türkiye’yi yatırımlarımıza ilmek ilmek işlerken, Erzurum’u da ihmal etmiyoruz”

GÜNCEL3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi 81 vilayetiyle geleceğe hazırlamanın peşindeyiz”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asırlar sonra devletimizi yeniden güçlü, milletimizi yeniden müreffeh hâle getirdik”

DÜNYA3 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’ye olan sevdamız son nefesimize kadar sürecek”

DÜNYA3 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zigana Tüneli Açılış Töreni’ne katıldı

DÜNYA3 hafta önce

İyi ki varsınız |Cumhurbaşkanı Erdoğan,“21 yılda başardıklarımızdan aldığımız güçle yepyeni bir destan yazmaya hazırlanıyoruz”

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız |Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman yangını söndürme uçakları ve helikopterleri teslim törenine katıldı

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarabilmek için canla başla çalışıyoruz”

GÜNCEL4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz eser ve hizmet siyasetiyle bugünlere getirdiğimiz Türkiye’yi, daha ileriye taşımak için ter döküyoruz”

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren hep peşinde olduğumuz hayalleri birer birer gerçekleştiriyoruz”

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen Genel Kurulu’na katıldı

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “21 yıldır, diğer şehirlerimizle birlikte Ankara’mızı da geliştirmek için çalıştık”

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “21 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık”

DÜNYA4 hafta önce

İyi ki varsınız | Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TEKNOFEST, kendi alanında bir markaya dönüştü”

DÜNYA4 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mesajı

DÜNYA3 sene önce

Metin Aslım : İş ve Cemiyet Hayatının Sevilen Siması

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Emel USLU ATİK ;

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Aysu YAVUZ

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın ZEHRA KARAKAŞ BEGEN

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Nuray ÖZÇELİK;

İYİ Kİ VARSIN2 sene önce

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK

DÜNYA10 ay önce

Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı temeli atıldı

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇEŞMECİOĞLU :

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Nalan Gazezoğlu

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Beril ÇAVUŞOĞLU

DÜNYA3 sene önce

Sektöre Yön verenler ; Eda DEMİRHAN

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Gül ALCANSOY;

GÜNCEL2 sene önce

Sektöre Yön Verenler Berfu GÜVEN

DÜNYA11 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın AYSUN ŞAHANOĞLU KABA ;

DÜNYA2 sene önce

İyi ki varsın Prof. Dr. Başak SOLMAZ

İYİ Kİ VARSIN2 sene önce

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Yusuf Burak ASLANPINAR;

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu ,
MAVİ YOLCULUK4 sene önce

TEKNE KİRALAMA | İZMİR ÇEŞME ALAÇATI

ENERJİ2 sene önce

Tekfen Holding “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülünü üçüncü kez aldı!

GÜNCEL3 sene önce

Başarımız, Başarınız olacak HANTEK KALIP

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Doç. Dr. Esin Yalçınkaya

DÜNYA4 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Nazlıhan ALKAN

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Semra İĞTAÇ

DÜNYA3 sene önce

Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’su belli oldu

DÜNYA1 sene önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Yatırım Forumu’na katıldı

DÜNYA3 sene önce

Sektöre Yön Verenler Esra KANDEMİR

DÜNYA4 sene önce

MAN TÜRKİYE’den Ankara’ya dev yatırım

Tekne Firmaları Türkiye2 sene önce

Yatlar Burada | Türkiye

DÜNYA2 sene önce

İyi ki varsın Hande ORTAY

DÜNYA4 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA3 sene önce

İyi ki varsın Sibel Şeref KANCAOĞLU ;

DÜNYA2 sene önce

Sektöre yön verenler, Ahmet ÇALLI

KİRALIK TEKNE4 sene önce

Çeşme İzmir | Kiralık Tekneler

DÜNYA9 ay önce

İyi ki varsın Özgür AKIN

DÜNYA2 sene önce

Sektöre Yön verenler ; Mehmet TAŞ

GÜNCEL3 sene önce

Topluma sürdürülebilir değer katan, itibarlı şirketler grubu KALE GRUP

KİRALIK TEKNE4 sene önce

Çeşme Kiralık Tekne

DÜNYA1 sene önce

“Türkiye, son 19 yılda, diğer pek çok alan gibi savunma sanayiinde de âdeta bir devrim gerçekleştirmiştir”

GÜNCEL2 sene önce

HATAY’ ın Güçlü Kadınları

DÜNYA2 sene önce

ELMADAĞ MOBİLYACILAR İHTİSAS OSB’NİN TEMELİ ATILDI

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulundu

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “OECD İstanbul Merkezi Açılış Töreni”ne Video Mesaj Gönderdi

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu

DÜNYA2 sene önce

Dev yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu

DÜNYA2 sene önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolu açılış töreninde konuştu

DÜNYA2 sene önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milli helikopter motoru teslim töreninde önemli açıklamalar

DÜNYA4 sene önce

“EVLATLARIMIZA MİRAS KALACAK BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUĞUMUZA İNANIYORUM”

DÜNYA4 sene önce

“G-20 platformu, küresel meselelerin çözümünde daha etkin ve güçlü bir mecra olmalı”

DÜNYA4 sene önce

“TÜRKİYE VE JAPONYA’NIN DOSTLUĞU; KÖKLÜ, DERİN VE SAMİMİ”

DÜNYA4 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA4 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİN DEĞERİ DAHA DA YÜKSELMİŞTİR”

DÜNYA4 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ DOSTLUK VE YAKIN İŞ BİRLİĞİ TAKDİRLE KARŞILANIYOR”

www.teknetuccari.com

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

GENÇ İŞ DÜNYASI