Türk İş Dünyası - 2008

İYİ Kİ VARSIN

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK

Geçmiş tarihinde Roma ,Bizans ve Osmanlının izlerine rastlanılan yerleşim alanında, dağların arasındaki  akarsular , yüksek platolardaki esrarengiz yeşili ,doğanın muhteşem  güzelliklerinin neşir edildiği bitki örtüsü ve en önemlisi Ülkemizin  en hünerli aşçılarını yetiştiren ,Yıldız Saray’ından tutunda , Abdülhamid Han devrinin yemek sofraları, her gelene açık büyük konaklarına, hatta bizim kendi mutfağımıza kadar ne hatıralar uyandıran aşçılar diyarı MENGEN ..

Yazı Dizimde çok özel bir insana ,Enerji dünyasının duayen ismi Nurten ÖZTÜRK ‘ e yer vermek istedim.

Yaylarında yeşilin,nakış nakış işlendiği topraklarında Karadeniz’in şirin beldesi   Mengen’de  1949 yılında dünyaya gözlerini açan Nurten ÖZTÜRK, ilk öğrenim yıllarını  doğup büyüdüğü yerleşim merkezinde tamamladıktan sonra ,Sinop Kız Öğretmen Okulu, Çapa Yüksek Öğretmen Okulu ve Fen Fakültesi Zooloji-Botanik Bölümü’nü bitirerek 1971 yılında Akşehir Öğretmen Okulu’na Biyoloji öğretmeni olarak görevine başladı.

1971 senesinde, okul yıllarında arkadaşlık yaptığı   Fikret ÖZTÜRK ile evlendi.Görev aldığı okulların hemen hemen hepsinde, araştırmacı kimliği ile laboratuvar çalışmalarına öncelik verdiği için çok sevildi ve takdir topladı .

1980 ‘li yılların başında,eşi Fikret ÖZTÜRK tarafından kurulmuş olan  Öztürk Group, bünyesinde,çalışmalar son derece başarılı şekilde devam etmekte iken Nurten Öztürk ; 1984 yılında öğretmenlik mesleğinden ayrılarak aile şirketi olan  Öztürkler Petrol Ltd. şirketinde çalışmaya başladı.

Enerji Sektöründe o yıllarda iki parmağın sayısı kadar Türk Dağıtım Şirketi vardı.

Nurten Öztürk bir ifadelerinde : “10 yıl gibi kısa bir sürede Şirketimizi ,Türkiye’nin en büyük Akaryakıt ve Madeni Yağ Distirübütörü yaptık” diyor.

Fikret Öztürk ile birlikte 1992 yılında aile olarak  İstanbul’a taşınarak Türkiye’nin ilk yüzde yüz yerli akaryakıt şirketi olan OPET Petrolcülük A.Ş.’yi kurdu.

Şirketlerinin  kısa zamanda , bayilik alt yapılarını tamamlayarak Akaryakıt İstasyon bilincini yaymaya başlaması ile , ülkenin her bölgesinde stratejisini yaygınlaştırmaya başladığı dönemler de ,tüm birimlerinde Nurten ÖZTÜRK ismini duymamak elde değildi.

 Nurten Öztürk’ün liderliğini üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri, toplumsal sorunların çözümüne kurgulanmış çalışmaları o dönemlerde takdir ile karşılanmakta idi.

 Sektörde fark yaratan “Temiz Tuvalet Kampanyası”, “Yeşil Yol Projesi”, “Örnek Köy Projesi”, “Tarihe Saygı Projesi” ve “Trafik Dedektifleri Projesi” nin fikir lideri ve yöneticisi olan Nurten Öztürk, bu güne kadar beş büyük sosyal sorumluluk projesiyle 20 milyondan fazla kişinin hayatına birebir dokundu.

2000 yılında, gazeteciler derneği tarafından ”Yılın İş Adamı”, 2001 yılında Dünya Gazetesi’nin düzenlediği yarışmada “Yılın Kadın Yöneticisi” ödülüne layık görülen Öztürk, 2006 yılında ise Çanakkale Rotary Kulübü tarafından “Toplum Hizmetleri Üstün Hizmet Ödülü’nü” aldı ve “Şehrin Fahri Hemşerisi” ilan edildi. Çanakkale Sanayicileri ve İş Adamları Derneği tarafından, bölgeye yaptığı katkıları nedeniyle kendisine “Kent Hizmet Ödülü” verildi. 2007 yılında yapılan halk oylamasında “Yılın İşkadını” seçilirken TBMM tarafından ülke yararına karşılıksız hizmette bulunan kişi ve kurumlara verilen “Üstün Hizmet Ödülü’ne” layık görüldü. Nurten Öztürk, 2015 yılında ise ‘Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ tarafından “Yılın Kadını” seçildi. Nurten Öztürk, 2016 yılında ise iş dünyasında elde ettikleri başarılarla adından söz ettiren kadınları bir araya getiren ‘Women to Watch’ platformu tarafından sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile fark yarattığı için “Yaşam Boyu Onur Ödülü”ne layık bulundu. Öztürk, son olarak Fortune 500 Ödülleri kapsamında iş dünyasında ve toplumda özel bir yeri olan, topluma sosyal katkı sağlayan iş insanlarına verilen Pozitif Enerji Ödülü’nün bu yılki sahibi oldu.

Nurten ÖZTÜRK’ün ;her biri markalaşan OPET Bilinçli Toplum Projeleri nedeniyle aldığı teşekkür mektupları ödül ve plaket sayısı anlatmakla mümkün değil .

2002 yılında Nurten Hanım ve eşi Fikret Öztürk, Koç topluluğu ile yaptıkları ortaklık ve çalışmalarının sonucu büyük bir sinerji ile OPET’in yüzde 50’sini Koç Grubu’na satarak, bugün Türkiye’nin 1. Büyük Şirketi olmasının gururunu yaşıyorlar.

Halen OPET Yönetim Kurulu Kurucu üyesi olarak görevine devam eden Nurten Öztürk ;27 Eylül 2020 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu’nda Başkanlığa seçildi.  

Hobi olarak golf oynarken, Karya Golf Kulübü’nün tamamını, National Golf Kulübü’nün ise yüzde 50’sini alarak, zincir otel işletmeciliğine, Antalya Regnum ile adım attılar, aynı zamanda edebiyatın şiir dallarıyla ve fotoğraf sanatıyla da ilgilenmektedir. Nurten Öztürk, iki erkek ve bir kız çocuk annesidir.

Nurten Öztürk ‘ün ister özel isterse profesyonel hayatında ,bir Kadın Girişimci olarak Sektöre verdiği katkıları ve tüm başarı hikayelerinin altında yatan gerçek de 7/24 çalışmalarının etkin olduğunu gözlemlemekteyiz.

Ülkesine olan sevdası ,iş dünyasında yardım sever vizyonu , hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına liderlik yapacak olan uluslararası alanlarda da  bir iş Kadını olmasının yanı sıra iyi bir Anne iyi bir eş olması ve  tüm çalışmaları ve sayısız başarılarından dolayı

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK diyorum

Levent  KANDEMİR


GÜNCEL

İyi ki varsın Fatma Çalışkan

İlk çağlardan itibaren, farklı medeniyetlerin hüküm sürdüğü bir  coğrafya ve sürekli bir yerleşmeye sahne olan topraklarda Cumhuriyetle birlikte 23 Nisan 1920 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile  İstiklal Savaşı’nın idare edildiği bir merkez haline gelmişti. 13 Ekim 1923’te çıkarılan kanun ile Türkiye’nin başkenti, Sanayi Bilişim ve Bürokrasinin merkezi konumunda ki Ankara

Yazı dizimde , aslen ailesi  Eskişehir li olan ancak Ankara da Siyasi, teknoloji  ve Bilişim alanlarında bir çok aktivite faaliyetlerinde bulunan ve başarılara odaklanmış bir değer Fatma Çalışkan ‘ a yer verdim.

Fatma Çalışkan 11.01.1970 da Ankara da doğdu . Öğrenim yıllarının tamamı doğup büyüdüğü şehir Ankara da gerçekleşti. O yıllarda Annesi ve Babasının erken yaşlarda kaybetmenin burukluğunu içerisinde yaşarken, eğitimine bir müddet ara vermek zorunda kaldı.

Doğayı, insanları ve yaratıcılığı seviyor.. Buda onun  insanlarla iletişimimi güçlendiriyor. Zamanı sevgi dolu ve planlı yönetmek de beraberinde başarıyı getiriyor.Görüldüğü üzere başarı onun adına bir sır değil! Ancak bütün bu özverinin yanı sıra disiplin, sadakat, mutlu ekip çalışması, koordinasyon; hem aile yaşamında hem iş yaşamında başarıyı getiren diğer önemli unsurlar.

İş yaşamında, Enerji Sektöründe şirketlerindede, halkla ilişkiler, organizasyon birimlerinde görev alırken , bir süre de Devlet  kurumunda hizmet verdi.

Evli olan  Fatma Çalışkan, Siyasi otorite de Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Yenimahalle İlçe  teşkilatı Yönetiminde Yönetim Kurulu üyesi olarak yer alırken, çalıştay toplantıların hemen hemen hepsinde yer almasını başarmış, Kadınların toplumsal, siyasal ve ekonomik alanlarda konum değiştirmesinden yola çıkan Çalışkan ,

Türkiye’ de iş dünyası başta olmak üzere , kadının yerini araştırdı.

 Türkiye’nin alanında öncü ve lider şirketlerinin yönetimlerinde görev alan kadınların , toplumsal önyargıları ve zihinlerdeki algılarını yıkmaları konularında onların sesi olmaları adına faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor ve ekliyor ..

Türkiye’de toplumsal cinsiyete dayalı zihniyet kalıpları değişmedikçe, daha fazla kadın yöneticiden söz etmek zor diyor. Ve ekliyor

“Türkiye’de kadınlar iş hayatında yönetici pozisyonuna gelebilmek için hem kendi bakış açılarını hem de toplumun bakış açısını değiştirmek zorunda. Kadının iş hayatında kalmasını kolaylaştıran yasal düzenlemeler yetersiz ancak dahası, var olan yasalar da tam anlamıyla uygulanmıyor. Çünkü sorun yasalardan çok anlayışta. Bu konuda hem biz Kadınlara hem de Toplumsal Sivil Toplum Örgütlerine çok iş düşüyor, demekte

Fatma Çalışkan , çocukluğundan beri araştırmacı bir kimliğe sahip .

Bilim ve Teknik konularında hala araştırmalar içerisinde , Ülkemizde yetişkinler , işyerlerinde ve günlük hayatlarında okuma, yazma, matematiği kullanma, problem çözme ve bilgisayarı kullanma konularında, Bilişim ve Teknolojinin sıkça kullanıldığı ülkelere kıyasla daha düşük bir yeterlik gösteriyor.

OECD ülkelerinde genel olarak yetişkinlerin temel becerilerde yeterlilik düzeyi arttıkça, diğer insanlara güvenme düzeyinin ve politik etkinliklerinin artmasına karşılık, Türkiye’de yeterlik düzeyi arttıkça güven ve politik etkinlik artışının oldukça sınırlı kaldığı görülüyor.

Fatma Çalışkan ,

Kadınlarımızın ,  yaşamın her alanında varlığını çok önemsiyorum. Kadın yaşama ne kadar çok dokunursa, özellikle de ekonomik faaliyetlere katılımı ne kadar artarsa; yaşam da, ekonomimiz de o kadar güçleniyor, zenginleşiyor. İşte girişimci kadınların artmasını tam da bu sebeple arzuluyorum. Çünkü;  girişimci, rekabetçi ve güçlü bir ülke olma yolunda bir dönüşüme ihtiyacımız var. Bende bunların arasında yer alan bir bireyim. Diyerek ,Hedefleri doğrultusunda cesur ve kararlı adımlarla yürüyen tüm girişimci kadınların her zaman yanındayım.  Diyor

Ülkesine ve doğup büyüdüğü Ankara’ ya olan vefası, paha biçilemez bir kadın olarak  sahip olduğu vizyonu , gücünün farkına vardığı andan itibaren hep yapıcı, pozitif yaklaşımı ile her daim etrafına yaymaya çalıştığı bilgi ve deneyimleri sebebiyle, sözlerimizin sonunda

İyi ki varsın Fatma Çalışkan Diyorum

Levent Kandemir

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

Emel Uslu Atik Eğitim Uygulama ve Araştırma Vakfı Başkanı ve Tüsiav STK ilişkilerinden Sorumlu Platform Başkanı, Emel Uslu Atik ;Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Ankaralı kadın STK başkanlarını bir araya getirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katılımlarıyla City Hotelde gerçekleştirilen, Emel Uslu Atik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, TÜSİAV STK İlişkilerinden Sorumlu Platform Başkanı ve TÜSİAV Yönetim Kurulu üyesi, iş insanı Emel Uslu Atik’in ev sahipliğinde yapılan kahvaltılı toplantıya;

Bodrum Belediyesi Teftiş Kurulu Üyesi Şenol Tulga, İşte İş Platformu kurucu üyesi Ebru Öz, Ankara Sanayici İş Adamları Derneği Genel Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği üyesi Eda Öz, İşte İş Platformu üyesi Elif Alanya, Başkent Üniversitesi Rektör Danışmanı Şinasi Bayraktar, Türk Dünyası Mühendis Mimarlar Birliği Genel Sekreteri İlyas Demirci, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği üyesi Serap Aytekin, TÜSİAV Kadın Platformunu temsilen Esra Alkan, Şehben deriye Yardım Vakfı ve İşte İş Platformu üyesi İclal Öz, TÜRAVAK Yönetim Kurulu üyesi Alya Özge Çakmak Kayabaşı, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Senem Güngör, Türk Eğitim Derneği Denetleme Kurulu asil üyesi Av.Ayşe Ege Bayazıt, Mutluluk Kahkaha Akademisi Kurucusu Şengül Esen Demir katıldı.


Toplantıda, toplumsal cinsiyet eşitliğinin, kadın gücünün ve istihdamının toplumsal kalkınmadaki rolü üzerinde durularak, 2021 yılı yaz döneminde orman yangınlarının bölgeye verdiği ekonomik, sosyal ve psikolojik zararın telafi edilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı. Ülke çapında faaliyet gösteren STK’lardaki kadın gücüyle mevcut yaraların sarılması, bölge insanının maddi ve manevi yönde yeniden yapılandırması için neler yapılabileceği konuşuldu. Toplumsal dayanışma ve birlik ruhunun bu tür felaketlerde nasıl organize olabildiği, STK’ların proje geliştirme ve mevcut sorunlara anında müdahale edebilme gücü dile getirildi. Katılımcılar tarafından orman yangınları sonrası mağdur olan bölge insanının sorunları aktarıldı ve yangından etkilenen bölgelerde yaşayan insanlar için yapılması gerekenler üzerinde duruldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Bodrum hakkında verdiği bilgiler ışığında, yarımadanın kırsal kesimleri olmak üzere, Bodrum’da kadınların gelirlerini arttırmak ve dezavantajlı durumlarını düzeltebilmek için geliştirilen projeler aktarıldı. Bodrum’un ekonomik, sosyal, tarihî ve kültürel yapısının STK’larla iş birliğiyle yeniden yapılandırılması, bu yönde kadın gücünden en etkin şekilde yararlanılması konusunda fikir birliğine varıldı. Kadınlarımızın hayat standartlarını artırmak adına, toplumsal cinsiyet eşitliğinin ön planda tutulduğu, STK destekli toplantıların devam etmesi noktasında karar alındı.

Emel Uslu Atik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSİAV STK İlişkilerinden Sorumlu Platform Başkanı Emel Uslu Atik, Türkiye’nin doğusundan batısına bütün kadınlarımızın eğitilmesine gönül verdiklerini söyleyerek 2022 hedeflerini şimdiden belirlediklerini belirtti.

OKUMAYA DEVAM ET

ENERJİ

İyi ki Varsın Mehmet Gültekin

Tarih boyunca, bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Malatya …,tarihi kervan ve İpek yollarının birleştiği aynı tarihin dokusunu içerisinde bırakan ,zengin kültürü, yeşil doğasıyla Darende ilçemizle bir başka tarihinin dokusu,Darende ilçemiz. Anadolu Selçuklu medeniyetlerinin İslam kültürü ve ticareti içerisinde barındıran kültürü ile bir başka zarif bir o kadar da derin ve manalı.

Mehmet Gültekin ;1947 Malatya -Darende de dünyaya geldi. İlk ve Orta Öğrenimini   Darende de  , Lise yıllarını Sivas ilinde tamamladı. Mehmet Gültekin çok zengin bir aile kültüründen gelmesi sebebi ile . tek hedefi Yüksek tahsilini tamamlamak olduğu için, Ankara iktisadi ve Ticari ilimler Akademisin de tamamlayarak ilk memuriyetine, Devlet planlama teşkilatında başlamıştır. 1970 yılar Türkiye de gerçek anlamda zor bir o kadar da göreceli yıllardı. Çok azimli bir o kadar da başarılı bir karakteristik yapısı olduğu için, hizmet yılları içinde İngiltere-Londra Kraliyet Enstitüsü organizesinde katıldığı 6 aylık İngilizce kursu bitimi ile ,yaptığı yedek subay askerlik görevi sonrasında yeniden devlet planlama teşkilatına dönerek, uzman yardımcılığı ile görevine devam eden GÜLTEKİN ; 1984 yılında Devlet Planlama Teşkilatın da Genel sekreterliğine yükseldi.

Merhum Cumhurbaşkanımız Sayın Turgut ÖZAL‘ ın Başbakanlığı döneminde 1984 yılında ,Türkiye’nin Enerji Sektöründe lider markası olan Petrol Ofisi A.Ş. inde Genel Müdürü aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanlığına ,Mehmet Gültekin getirilmesi bir tesadüf değildi. Çünkü Mehmet Gültekin ,üstün dehası bitip tükenmek bilmeyen çalışmaları ile Petrol Ofisinde ilklerin Genel Müdürü oldu. Onun döneminde Petrol Ofisi ; satış, bayilik personel eğitimi ve istihdamı noktalarında altın çağını yaşadı. O bir EKOL aynı zamanda Ülkenin başarılı en genç Genel Müdürü unvanı nı aldı.

Onun bu başarılarını görmezlikten gelmek mümkün değildi. 1990 yılının Mart başında T.C BAŞBAKANLIK Müşavirliği görevine getirildi.

Mehmet Gültekin ,6 yıl burada görev almasından sonra 1996 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine atandı. Devletine olan bağlılığı,sadakati ve muhteşem  başarılara imza atması, birileri tarafından sürekli takip ediliyordu ve  1997 yılında tekrar Başbakanlık Müşavirliği ile ödüllendirildi.

O yıllarda Petrol Ofisinde olan hareketlilik Mehmet Gültekin ‘ in tekrar Genel Müdürlüğüne getirilmesinin sinyallerini vermesi ile 2. kez PETROL OFİSİ’in Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Bu yıllarda Siyasi otorite. Mehmet Gültekin’in ,duyarlı ,sağduyulu ve dik duruşunu takip ediyordu. Ve onu MALATYA Milletvekili adayı olmasını istiyordu.ve kendisi seçimlere katıldı. 1999 yılında yapılan Milletvekili Genel Seçiminde Malatya’dan aday oldu, seçim sonrası tekrar üçüncü kez Petrol Ofisi Genel Müdür olarak atandı.

Mehmet GÜLTEKİN ;

2000 yılında Petrol Ofisinin Özelleştirilmesinin ardından kısa bir süre Enerji Bakanlığı Müşavirliği görevimin ardından 15.11.2001 yılında devletten emekli oldum ve 2002 yılında Alpetin kurucu Genel Müdürü olarak Özel sektör yılları başladı,2006 yılına kadar Genel Müdürlüğünün ardından Altınbaş Holding Enerji Grup Başkanlığı yaptı. ALPET A.Ş.  de görevine  devam etmektedir.

ALPET A.Ş. Genel Müdürlüğü yapmış olduğu döneminde ALPET, Türkiye’nin stratejik noktalarına kurulmuş dolum tesisleri ile ve bayilikleri ile .istenilen seviyelere taşınmıştır.

Mehmet GÜLTEKİN ; Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma adına bir çok ilklere de imza atmasını bilmiştir. Bir çok STK da yer almasının yanı sıra ;

( AKADER )Akaryakıt dağıtım ve depolama şirketleri derneği yönetim kurulu başkanlığı

– Büyük kulüp derneği üyeliği

– Anadolu kulüp üyeliği-Fenerbahçe spor kulübü kongre üyeliği,

– ANKARA -Darende yardımlaşma ve kültür derneği başkanlık ve üyeliği

– 30 yıldan beri Darende adına çıkartılan Darendelinin sesi gazetesinde sağladığı destek ve öneri ile gazetenin gündemde kalmasını ve yayına devam etmesinin öncülüğü

– Yayınladığı eserlerin de imzasını atan Mehmet GÜLTEKİN’in Özel Sektör yatırımlarının Teşviki ve sistem Hakkında Öneriler (DPT/1979)

– Türkiye’de Toprak ve Kaynaklarının değerlendirilmesi (DPT/1971) isimli eserlerin sahibidir.

“Üstelemek başarının temel unsurudur”  ilkesi ile o hep bir şeyleri üstlenmiş.  Devlet Kadrolarında başarıdan Başarıya koşmuş ,Özel Sektör engin deneyim ve tecrübelerini aktarıp, Enerji Sektöründe ALPET A.Ş. ile taçlandırmış. O bir değişimin ustası.aynı zamanda duayeni.

Millet ,Vatan ve hemşehricilik sevgisinin  anahtarının çok çalışmaktan geçtiğini sürekli ifade eden,yardımsever kişiliği ile yaklaşık 2500 kişiye iş istihdamı sağlayan ,Evli ve İKİ Çocuk Babası  olan Mehmet Gültekin ‘ e

İyi ki varsın Mehmet GÜLTEKİN , diyoruz.

Saygılarımla

Levent Kandemir

OKUMAYA DEVAM ET

TOGG | Türkiye’nin Otomobili

TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni #TANAPtamam

TÜRK AKIM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini #MilliEnerjideYeniMüjde

ENERJİ PETROL MEDYA GRUP – YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

DÜNYA11 saat önce

TAYLAND KRALİYETİ BÜYÜKELÇİLİĞİ’nden THAI GÜNLERİ ETKİNLİĞİ….

DÜNYA1 gün önce

“Ülkemizde hiç kimseyi sahipsiz bırakmayacak bir sosyal destek sistemi kurduk ve işletiyoruz”

DÜNYA1 gün önce

“TEKNOFEST yorulmak nedir bilmeyenlerin, kendine sınır çizdirmeyenlerin festivalidir”

DÜNYA2 gün önce

ASKERİ RADAR ve SINIR GÜVENLİĞİ ZİRVESİ 5 Ekim’de Ankara’da….

GÜNCEL3 gün önce

Prof. Dr. Aziz Sancar TEKNOFEST’te Gençlerle Buluştu

DÜNYA3 gün önce

Prof. Dr. Sancar, TÜBİTAK Fen Lisesi’nde öğrencilerle buluştu

DÜNYA4 gün önce

Koç Topluluğu, B20’nin Politika Önerilerine Yön Verdi

DÜNYA5 gün önce

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, AFAD, İl Özel İdare ve İl Özel İdare Şirketleri Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni’ne Katıldı

DÜNYA6 gün önce

“İşimiz Temiz Projesi” Geliştirme Çalıştayı Antalya’da yapıldı sırada eğitimler var

DÜNYA6 gün önce

“Türkiye, herkes için daha güvenli, huzurlu, müreffeh, hakkaniyetli bir dünya yolunda atılan her adımın yanında olmuştur”

DÜNYA6 gün önce

“Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri, iki güçlü stratejik ortak ve 70 yıllık müttefiktir”

DÜNYA6 gün önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York’ta yeni Türkevi binasının açılışına katıldı

DÜNYA6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığı sosyal barışı tehdit eden yıkıcı bir akıma dönüşmüştür”

DÜNYA7 gün önce

ERİMTAN MÜZESİ Gelenekten Geleceğe ÇIKRIKÇILAR YOKUŞU Belgeseline ev sahipliği yaptı.

Tekne Firmaları Türkiye1 hafta önce

Muğla Bodrum | Tekne Firmaları Burada

DÜNYA1 hafta önce

“Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için yoluna devam eden Türkiye’nin en önemli kozu ihracat gücüdür”

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de gençlerle bir araya geldi

DÜNYA1 hafta önce

“Türkiye’ye diz çöktürmek için yıllardır çırpınanların heveslerini kursaklarında bırakarak 2023 hedeflerimize yürüyoruz”

DÜNYA1 hafta önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde incelemelerde bulundu

DÜNYA1 hafta önce

“Aziz millete hizmetkâr olmaktan, milletimize aşkla hizmet etmekten şeref duyuyoruz”

GÜNCEL2 hafta önce

“Ahilik Teşkilatı, asırlarca bu topraklarda ticaretin ve dayanışmanın bel kemiği olmuştur”

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6. Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nde konuştu

DÜNYA2 hafta önce

Vakıflar Genel Müdürlüğü “İYİLİK ve FAYDA temelindeki tarihi yolculuğuna YENİ LOGOSUYLA devam edecek.

DÜNYA2 hafta önce

Susuz Tekstil İle İlk kez İzmir Fuarındayız

GÜNCEL2 hafta önce

Suna Kıraç’ın Vefatının Birinci Yıl Dönümünde Kızı İpek Kıraç’tan Yeni Bir Eğitim Yolculuğu: “Suna’nın Kızları”

DÜNYA2 hafta önce

“Asırlık kayıplarımızı telafi ettiğimiz, aydınlık geleceğimize güvenle baktığımız bir dönemin eşiğindeyiz”

DÜNYA2 hafta önce

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Ticaret Bakanı Muş ile Bir Araya Geldi

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin potansiyeline inanan, ekonomimize güvenen yatırımcılarımızın yanında durmayı sürdüreceğiz”

DÜNYA2 hafta önce

“Sakarya Zaferi’nin kazanıldığı 1921 yılı, Anadolu’daki bin yıllık varlığımızın da dönüm noktalarından biridir”

DÜNYA2 hafta önce

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türk Konseyi Ekonomi Bakanları 10. Toplantısı’nda Konuştu

DÜNYA2 hafta önce

Türk Ticaret ve Sanayi Odası İş Forumu Bakü’de gerçekleştirildi

DÜNYA2 hafta önce

TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi Kuruldu

Tekne Firmaları Türkiye2 hafta önce

Tekne Firmaları Burada | İzmir çeşme

DÜNYA2 hafta önce

“Bugün bölgemizdeki her meselede diplomatik, askerî, ekonomik gücüyle Türkiye artık söz sahibidir”

ENERJİ3 hafta önce

ATO’DAN İSTİHDAMA KATKI

DÜNYA3 hafta önce

İstanbul Havalimanı, ‘Dünyanın En İyi 10 Havalimanı’ Sıralamasında İkinci Oldu

ENERJİ3 hafta önce

Enerji Sektörüne Savunma Sanayii Dopingi

ENERJİ3 hafta önce

TİM Sanayide Sürdürülebilirlik Bilim Komitesi” nin ilk İstişare toplantısı

DÜNYA3 hafta önce

Emine Erdoğan, Sıfır Atık Kısa Film Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı

GÜNCEL3 hafta önce

Tekne Firmaları Burada | ORADAX İZMİR ÇEŞME

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mesajı

DÜNYA2 sene önce

Metin Aslım : İş ve Cemiyet Hayatının Sevilen Siması

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Aysu YAVUZ

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Nuray ÖZÇELİK;

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Emel USLU ATİK ;

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın ZEHRA KARAKAŞ BEGEN

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇEŞMECİOĞLU :

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın AYSUN ŞAHANOĞLU KABA ;

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Nalan Gazezoğlu

DÜNYA11 ay önce

Sektöre Yön verenler ; Eda DEMİRHAN

İYİ Kİ VARSIN10 ay önce

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu ,
MAVİ YOLCULUK2 sene önce

TEKNE KİRALAMA | İZMİR ÇEŞME ALAÇATI

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Gül ALCANSOY;

KİRALIK TEKNE2 sene önce

Çeşme Kiralık Tekne

KİRALIK TEKNE2 sene önce

Çeşme İzmir | Kiralık Tekneler

GÜNCEL2 sene önce

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan’Taha Akgül’e geçmiş olsun ziyareti

DÜNYA2 sene önce

İyi ki varsın Sibel Şeref KANCAOĞLU ;

DÜNYA2 sene önce

MAN TÜRKİYE’den Ankara’ya dev yatırım

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Beril ÇAVUŞOĞLU

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Doç. Dr. Esin Yalçınkaya

DÜNYA2 sene önce

Güney Kore Milli Ve Silahlı Kuvvetler Günü Resepsiyonu

OTOMOTİV2 sene önce

Porsche TÜRKİYE

DÜNYA12 ay önce

İyi ki varsın Semra İĞTAÇ

GÜNCEL11 ay önce

Başarımız, Başarınız olacak HANTEK KALIP

DÜNYA1 sene önce

Sektöre Yön Verenler Esra KANDEMİR

DÜNYA10 ay önce

Dergi Sektöründe Lider Haber Yazılımı | WEBX TÜRKİYE

GÜNCEL9 ay önce

Sektöre Yön Verenler Berfu GÜVEN

ENERJİ10 ay önce

Tekfen Holding “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülünü üçüncü kez aldı!

DÜNYA5 ay önce

Başarı Onu , O Başarıyı Seviyor

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsın Yusuf Burak ASLANPINAR;

DÜNYA2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİN DEĞERİ DAHA DA YÜKSELMİŞTİR”

DÜNYA8 ay önce

İyi ki varsın İnci Recepoğulları

DÜNYA6 ay önce

Sektöre Yön verenler ; Mehmet TAŞ

DÜNYA1 sene önce

İyi ki varsınız Halil İbrahim YILMAZ

DÜNYA12 ay önce

Ayşe Deniz : İŞ HAYATINDA YAZIŞMA TEKNİKLERİ

DÜNYA2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ DOSTLUK VE YAKIN İŞ BİRLİĞİ TAKDİRLE KARŞILANIYOR”

İYİ Kİ VARSIN9 ay önce

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

DÜNYA2 sene önce

“EVLATLARIMIZA MİRAS KALACAK BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUĞUMUZA İNANIYORUM”

DÜNYA1 ay önce

“Türkiye, son 19 yılda, diğer pek çok alan gibi savunma sanayiinde de âdeta bir devrim gerçekleştirmiştir”

DÜNYA3 ay önce

ELMADAĞ MOBİLYACILAR İHTİSAS OSB’NİN TEMELİ ATILDI

DÜNYA8 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Genç İş Adamları heyetini kabulünde açıklamalarda bulundu

DÜNYA8 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “OECD İstanbul Merkezi Açılış Töreni”ne Video Mesaj Gönderdi

DÜNYA9 ay önce

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri sahiplerini buldu

DÜNYA9 ay önce

Dev yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, ETİ Maden Lityum Üretim Tesisi Açılış Töreni’nde konuştu

DÜNYA10 ay önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolu açılış töreninde konuştu

DÜNYA10 ay önce

Dev Yatırımlar | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milli helikopter motoru teslim töreninde önemli açıklamalar

DÜNYA2 sene önce

“EVLATLARIMIZA MİRAS KALACAK BİR GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURDUĞUMUZA İNANIYORUM”

DÜNYA2 sene önce

“G-20 platformu, küresel meselelerin çözümünde daha etkin ve güçlü bir mecra olmalı”

DÜNYA2 sene önce

“TÜRKİYE VE JAPONYA’NIN DOSTLUĞU; KÖKLÜ, DERİN VE SAMİMİ”

DÜNYA2 sene önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNİN DEĞERİ DAHA DA YÜKSELMİŞTİR”

DÜNYA2 sene önce

“TÜRKİYE İLE JAPONYA ARASINDAKİ DOSTLUK VE YAKIN İŞ BİRLİĞİ TAKDİRLE KARŞILANIYOR”

TAKVİM

Aralık 2020
P S Ç P C C P
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

www.teknetuccari.com

HABER BURADA