Türk İş Dünyası - 2008

GÜNCEL

GERİ BİLDİRİM KÜLTÜRÜ

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

“Ağızdan çıkan söz bil ki, yaydan fırlayan ok gibidir. Ok gittiği yerden geri dönmez, seli baştan bağlamak gerekir.” demiştir.  Mevlana.  Etkin ve de etkili Geri  Bildirim vermek bir sanattır, şirketler için ise etkin ve de etkili  geri bildirim almak ve vermek bir kültürdür.

Geri Bildirim Kültürü’nün oluşturulması konusunda yapmış olduğum anketler sonucunda ortaya çıkan konular;

📌 Geri Bildirim Mekanizmalarının Etkinliği,

📌 Pozitif Geri Bildirim,

📌 En kritik kararlarda bile işi yönetenlerin değil yapanların dahil edildiği bir Liderlik modeli

Pandemi ile birlikte, hayatımıza yeni geri bildirim mekanizmaları yeni yöntemler eklememiz kaçınılmaz oldu. Tam görüşme yapacağımız çalışanımızla, yaşadığımız bağlantı problemlerini hesaba katmayı unutmayalım.

Geri Bildirim kültürünün oluşması, şirketlerin gelişmesi için olmazsa olmazlarıdır. Bir lider olarak geri bildirim işimizin bir parçasıdır, insanların çalışmalarını yakından görebildiğinizde bile çok da kolay olmadığını pandemi öncesi çalışmalardan bilirsiniz. Liderlerin en çok zorlandığı konuların da başında gelir. Hatta en çok kaçınılan şeylerden biridir. Peki yan yanayken bile zor icra ettiğimiz yöneticilik ve geri bildirim konularından neler yapabiliriz?  Uzaktan online yöneticilik, liderlik veya geri bildirim nasıl verebiliriz? İşte bu soru bu dönemde bütün yöneticilerin en çok sorduğu soru olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uzaktaki çalışanlarımıza daha etkili bir şekilde yönetmek ve geribildirim vermek konusunun çok kritik olduğunu düşünüyorum.

İlk olarak, iyi bir ön hazırlık yapalım mı birlikte? Ne dersiniz?  Aslında nerede çalıştığınızdan bağımsız normalde de bu görüşmelerin öncesinde iyi bir ön hazırlık yapmak çok önemlidir. Somut, davranışa dayalı gözlemlerimiz neler, sistem destekli kullanabileceğiniz sonuçlar neler? Elimizdeki yönetim araçları neler? Elimizde bu görüşmeyi anlamlı, değerli kılacak ne var? Uzakta olunca kritik olan tarafı ise şu oluyor. Somut davranışa dayalı gözlemleri nasıl edineceğiz? Neleri hangi kaynakla takip edeceğiz? Çalışanı yazılı, sözlü iletişim, görev takibi, katılım, takım içi ilişkiler, diğerleri ile ilişkiler, özel yaşamı…vb. konusunda nasıl haberdar olacak? Nasıl destek verebileceğiz? İletişim kanallarını doğru belirlemek, açık tutmak, etkin takım çalışmaları ve bireysel anlar oluşturmak, net görev paylaşımı ve sistematik takip ve izleme ile çalışanlarımızla  nasıl bir iletişim içine girmeliyiz? Nasıl bir geri bildirim kültürü oluşturup, yöneteceğiz?

İyi planlanmış bir geri bildirim çalışanlarınıza sunabileceğiniz çok değerli bir hediyedir. Hatta çok az hediyenin yapabileceğini yapmaya muktedir olan bir hediye; farkındalık sağlayan, teşvik eden, ilham veren, düşündüren ve geliştiren değer katan bir hediye.

Geri bildirim; en geniş manası ile, yapmış olduğumuz herhangi bir eylem karşılığında aldığımız sözlü veya bedensel tepkilerdir. Okuldan aldığımız karnelerimiz en temel geri bildirim örneğidir mesela ve çalışma hayatına başladığımızda da okul karneleri performans karnesine dönüşürler. Tam da bu noktada esaslı bir değişim gerekmektedir. Çünkü günümüzde çalışanlar artık sadece performans döneminde notlu bir karne almayı etkili bulmuyor. Geri bildirimde esas amaç notlandırma değil de kişinin yapmış olduğu eylemler üzerine gerçekçi ve geliştirici bir görüşme olmalı. İşte bu odak da geri bildirimi, ileriye yönelik besleme haline getiriyor.

Görünen o ki görüşmenin öznesi çalışanınız olsa da en büyük iş liderlere düşüyor.

Bu dönemde Liderler olarak görevimiz; çalışanlarımızın  görüşmelerini iyi planlamak.

Uzakta olduğumuzda bize gelen mesajlar, diğer birimlerden gelen geri bildirimler,  ne olduğu, ne amaca hizmet ettiğini bilmemiz daha önemli oluyor. Önemli bir konu için beklenmedik bir zamanda bir görüşme planlayacaksanız çalışanınızı arayıp, ortak zaman belirleyip görüşme takvimi atmak önemlidir. Bundan daha önemli olan ise mümkünse son dakikada bu iletişimi kurmamaktır.

Liderlik veya geri bildirime temel olan konu her ne ise mümkünse açıkça yazılmalı veya konuyu kapsayıcı bir içerik belirlenmeli. Kendinizi lütfen çalışanınızın yerine koyun. Empati yapın, sempati yapın. Geri bildirim için o kadar hazırlıklı ve pozitif olun ki, çalışanınız aksiyonları tamamlamamış olmasa bile bir sonraki görüşmede sizin yol haritanızı dikkate alarak daha iyi sonuçlar verecektir.

Geri bildirim görüşmeleri ile çalışanı ileri beslemek için şu hususlara dikkat edilmeli;

 1. Geri bildirim sadece performans dönemlerinde yapılmamalı. Performans sistemleri her kurum yapısında ayrı işlemek ile beraber mümkünse sadece terfi, ücret veya prim artışını etkilemeli.
 2. Geri bildirim ise her çalışan için aynı incelikte ve eşit prosedürle işletilip; çalışanın bilgi, yetkinlik,  mesleki ve kariyer hayatına yönelik olmalı. Kişiliğine yönelik olmamalı,
 3. Anlık geri bildirimler çoğaltılmalı. Çalışana herhangi bir gündeki etkin veya etkin olmayan davranışı ile ilgili bildirim yapılmalı,
 4. Geri bildirim verildikten sonra çalışana gelişim önerisi sunulmalı ve takip edilmeli,
 5. Görüşmede karşı tarafa da söz verilmeli, görüşme karşılıklı ilerlemeli,
 6. Aksiyon planı oluştururken şimdi neredeyiz? Nerede olmak istiyoruz? Olmak istediğimiz yere nasıl ulaşacağız? Şeklinde açık uçlu sorular ile çalışanlarımızın fikirlerini almak çok değerlidir.
 7. Geri bildirimde ifadeler spesifik olmalı ve yorumlar somut davranış örneklerini içermeli,
 8. Davranış örnekleri açıklanırken yargılayıcı değil, tanımlayıcı olmalı,
 9. Profesyonel ve çalışanı önemser bir tarz benimsenmeli,
 10. Geri bildirimler için iş planı yapılıp atlanmaması gerekir,
 11. Görüşmelerde anlık bildirimler 20 dk, planlanmış bir seans ise 40-60 dk sürmeli,
 12. Görüşmenin amacı her zaman çalışanı geliştirmek olmalı,

Gençlerimiz 21.yy becerilerini kazanmayı hedefliyor ve çalışanlarımızın sürekliliğini, şirkete aidiyet duygusunun geliştirmek, verimli iş yerleri için şirketlerde geri bildirim kültürünü pozitif ve değer yaratacak mekanizmalar kurmak en önemli işimiz olmalı.

Ayşe DENİZ
Yönetim Danışmanı
Profesyonel Koç

DÜNYA

PARİS 2024 YAZ OLİMPİYATLARI’NDA MÜCADELE DECEK SPORCULAR TÖRENLE UĞURLANDI

Genç Gazeteciler -İstanbul

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Paris 2024 Olimpiyatları’nda mücadele edecek olan “Team Türkiye” kafilesi, Fransa’ya uğurlandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda gerçekleştirilen, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek olan sporcuların yer aldığı “Team Türkiye” kafilesini uğurlama törenine katıldı.

Paris 2024 Olimpiyatları’nda mücadele edecek “Team Türkiye” kafilesi, Fransa’ya yolcu edildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda gerçekleştirilen, Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’na katılan sporcuların yer aldığı “Team Türkiye” kafilesini uğurlama törenine katıldı.

“Team Türkiye” kafilesini uğurlama töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil edecek sporcularla bir arada bulunmaktan ve bu coşkuya ortak olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ve tüm sporculara başarı dileklerini ileten Yılmaz, “Son yıllarda, ülkemiz spor alanında büyük başarılara imza atmış, uluslararası alanda adından sıkça söz ettirmiştir.” diye konuştu.

Almanya’da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası’ndan milli takımın sergilediği performansın Türk milletine büyük sevinç ve gurur yaşattığını, geleceğe çok daha umutla bakmalarına vesile olduğunu ifade eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filenin Sultanları’nın Avrupa Şampiyonası’ndaki birincilikleri, Mete Gazoz evladımızın okçuluktaki üstün başarıları, güreşte elde edilen altın madalyalar ve atletizmde kırılan rekorlar gibi daha pek çok alanda spor, yükselen yıldızımızdır. Bu başarılar sadece sahada kalmayıp, bir duygu seli olup ülkemizin dört bir yanına yayılıyor. 85 milyonu birbirine adeta kenetleyerek birlik beraberlik duygusunu pekiştiriyor.

102 sporcumuzdan oluşan olimpiyat kafilemiz de geçmişten bu yana nice başarıyı tatmış, milletimizin göğsünü kabartmıştır. Sizler ön müsabakaları başarıyla tamamladınız ve zorlu bir hazırlık sürecini geride bıraktınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Olimpiyat Oyunları’ndaki 100. yılında her birinizin üstün gayret göstereceğine ve bize yeni sevinçler yaşatacağınıza yürekten inanıyorum. Gözümüz, kulağımız, gönlümüz sizlerin yanında olacak.”

“Lisanslı sporcu sayımız 2024’te 16 milyona ulaştı”

Yılmaz, son yıllarda artan sportif başarıların ve Türkiye’nin uluslararası organizasyonlarda tercih edilen bir ülke olmasının tesadüf olmadığını, bu başarının temelinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençliğe ve spora verdiği önem ile sahip olduğu insan odaklı kalkınma vizyonunun bulunduğunu aktardı.

Tesisleşme hızı, tesis sayısı ve tesislerin kalitesi ile spor altyapısında Türkiye’nin Avrupa’nın en iddialı ülkelerinden biri haline geldiğini kaydeden Yılmaz, “Doğu batı ayırt etmeksizin bugün 81 ilimizde farklı spor dallarına ve sporcularımıza özel tasarlanmış 4 bin 547 modern spor tesisimiz var. 2002’de 278 bin olan lisanslı sporcu sayımızın 2024’te 16 milyona ulaşması ki bu rakam bazı ülkelerin nüfusundan daha fazla, spora ve sporcuya verdiğimiz değerin en önemli göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Özellikle kadın sporcuların artan başarısının göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Yılmaz, şöyle konuştu:

“Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na 48 erkek sporcu ve 54 kadın sporcu ile 18 branşta katılıyoruz. Kadınlar şimdiden erkekleri geçmiş durumda. Katılımdaki madalya kadınlarımızda, tebrik ediyoruz. Kadın Boks ve Kadın Güreş Milli Takımlarımızın en fazla sporcu ile katıldığı olimpiyat olacak. Kürek branşına ise ilk kez kadın sporcumuzla katılıyoruz. Artistik Cimnastik Erkek Milli Takımımız, tarihimizde bir ilki başararak takım olarak olimpiyat kotası almayı başardı, onları da yürekten tebrik ediyorum. Modern pentatlonda Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na gitmeye hak kazanan ilk erkek sporcumuz ile yarışacağız. Güreşten boksa, judodan küreğe, cimnastikten eskrime kadar pek çok farklı branşta bizlere ilkleri yaşatacak sporcularımıza güvenimiz tamdır. Sizlerin uluslararası alandaki başarıları arttıkça çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere ülkemizdeki tüm sporseverlere rol model olacaksınız ve sizler gibi başarılı nice sporcunun yetişmesine de vesile olacaksınız.”

“Sizi bugün dualarla uğurluyoruz, madalyalarla bekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, 15 gün sürecek Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda birbirinden özel ve heyecanlı anlara şahitlik edeceklerini, sporcuların podyuma çıkıp İstiklal Marşı’nı olimpiyatlarda dinletmesi ve ay yıldızlı bayrağı en üstte göndere çekmesi için dualarla yanlarında olacaklarını söyledi.

Sportif başarının mühim olduğunu, ancak netice ne olursa olsun olimpiyatlara katılma başarısı gösteren, duruşuyla ve mücadele ruhuyla milyonlara örnek olan sporcuların her durumda kıymetli olduğunu belirten Yılmaz, “Kalbinizin üzerinde ay yıldızımızı taşıyarak ringe, mindere, arenaya çıktığınızda sizinle atan 85 milyon yüreği, milletimizin güçlü desteğini hissetmenizi ve sizlerle her durumda gurur duyduğumuzu hatırlamanızı isterim.” ifadesini kullandı.

Sporculara kapsamlı bir hazırlık ortamı sağlayan ve her yönden destekleyerek motive eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak başta olmak üzere tüm bakanlık çalışanlarına, spor federasyonları ile federasyon çalışanlarına teşekkür eden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Paris 2024 Olimpiyatları’nda sporcularımızla birlikte ter dökecek olan antrenörlerimize, destek personeli ve teknik ekiplere de başarılar diliyorum. Sporcularımızın bu aşamalarına gelmelerinde yakın destek veren ailelerine özellikle teşekkür ediyorum. Sporcularımızın Paris’ten başarı hikayeleri ile dönerek milletimizi gururlandıracağına yürekten inanıyorum. Team Türkiye yolunuz açık olsun. Sizi bugün dualarla, alkışlarla uğurluyoruz, madalyalarla da geri dönmenizi bekliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bakan Bak: “Paris’te zirveyi zorlayacağımıza ve güzel sonuçlarla döneceğimize inanıyorum”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, törende yaptığı konuşmada, herkesin olimpiyat şampiyonlarını hatırlayacağını, tarih sayfalarında şampiyonların yer aldığını ifade ederek, “İyi hazırlandık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu bir heyecan ve tutku.” dedi.

Olimpiyatlara sporcu göndermeyi başaran kulüplere teşekkür eden Bakan Bak, tüm kulüpleri olimpiyat branşlarına yatırım yapmaya çağırdı. Bak, “Paris’te zirveyi zorlayacağımıza ve güzel sonuçlarla döneceğimize inanıyorum. Hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

“Tüm branşlarda madalya kazabilecek sporculara sahibiz”

Kafilede yer alan milli boksör Busenaz Sürmeneli, “Heyecanlıyız. hazırız. Gidip elimizden gelen her şeyi yapıp güzel sonuçlarla dönmek istiyoruz.” diye konuştu.

Paris’te mücadele edecek milli boksör Buse Naz Çakıroğlu da olimpiyatlara katılan sporcuların başarılı olacağına inandığını belirterek, “Yaklaşık 3 yıldır bugünü bekliyorduk. Tokyo Olimpiyatları’na giderken küçüktük ve bizi nelerin beklediğini bilmiyorduk. Şu anda daha tecrübeli ama daha heyecanlı ve istekliyiz. Her branşta daha başarılı olacağımızı düşünüyorum. Tüm branşlarda madalya kazabilecek sporculara sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Tören sonrasında fotoğrafı çekiminin ardından olimpik kafile, Türk Hava Yollarına ait özel uçakla Paris’e gitti.

Bu arada Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek de sarı-kırmızılı takımdan olimpiyatlara katılmaya hak kazanan sporcularını İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nu önünde uğurladı.

Genç gazeteciler | İstanbul

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Irak’a Elektrik İhracatı 3 Yıllık Aranın Ardından Yeniden Başladı

Genç gazeteciler TÜRKİYE

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Türkiye, dün itibarıyla (21 Temmuz 2024) Irak’a elektrik ihracatına 3 yıllık aradan sonra yeniden başladı. İhracatı değerlendiren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, “Yapacağımız yatırımlarla Kalkınma Yolunu aynı zamanda bir “Enerji Yolu” olarak da tesis edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret Meyvelerini Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Nisan’da gerçekleştirdiği Irak ziyareti meyvelerini vermeye başladı. Programda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Bayraktar, hem Bağdat hem Erbil temasları kapsamında muhataplarıyla olası iş birliklerini masaya yatırdı.

Mevcut Hat Üzerinden

Ziyaretten 3 ay sonra iki ülke, enerji alanında yeni bir adım attı. Türkiye, 3 yıllık bir aranın ardından Irak’a elektrik ihracatına yeniden başladı. İhracat, Türkiye-Irak arasında mevcut 400 kV Cizre – Kasek Enterkonneksiyon hattı üzerinden gerçekleştirilirken Irak’a azami 300 MW’a kadar elektrik sağlanacak.

Refah ve Barışa Katkı

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Bakan Bayraktar, “Kalkınma Yolu Projesi ile bölgemizin refahına ve barışına birlikte katkı sunacağımız komşumuz Irak’a elektrik ihracatına dün itibarıyla yeniden başladık. Yapacağımız yatırımlarla Kalkınma Yolunu aynı zamanda bir “Enerji Yolu” olarak da tesis edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Genç gazeteciler TÜRKİYE

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

YUNANİSTAN İLE 2. SINIR KÖPRÜSÜ’NDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Genç Gazeteciler |Türkiye

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İpsala ve Kipi sınır kapıları arasına yapılacak ikinci sınır geçiş köprüsü hakkında açıklamalarda bulunarak, proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve 2024 yılı içerisinde tamamlanmasının ardından yapım ihalesine çıkılacağını söyledi. Meriç Nehri üzerine inşa edilecek köprü ile Türkiye’nin, Selanik – Sofya – Berlin güzergahındaki fonksiyonel bağlantısının güçleneceğinin altını çizen Bakan Uraloğlu, köprünün 4 şeritli, 841 metre uzunluğunda ve ekstradoz köprü olacak şekilde tasarlandığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye ile Yunanistan arasındaki ulaşım altyapısını güçlendirmek amacıyla yürütülen İpsala – Kipi Sınır Köprüsü Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, 22 Ocak 2004 tarihinde, iki ülkeyi bağlayan ulaşım altyapısını geliştirmek için İpsala-Kipi sınır geçiş bölgesinde yeni bir karayolu sınır geçiş köprüsünün ortak olarak inşa edilmesi maksadıyla Atina’da Mutabakat Zaptı imzalandığını anımsatarak, “Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkileri ve iş birliğini geliştirmek amacıyla önemli adımlar atıyoruz. 10 Haziran 2006 tarihinde Türkiye ile Yunanistan arasında İpsala-Kipi İkinci Sınır Geçiş Köprüsü’nün yapılması için imzalanan mutabakat kapsamında köprü projesinin Yunanistan tarafından yapılacağı kararı alınmıştı. Yürütülen proje çalışmalarında sona yaklaştık.” ifadelerini kullandı.

İpsala-Kipi İkinci Sınır Geçiş Köprüsü Proje Çalışmaları 2024’te Tamamlanacak

Yunanistan tarafından yürütülen proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve 2024 yılı içerisinde bitirilmesinin beklendiğini ifade eden Bakan Uraloğlu, “17 Nisan 2024’te Selanik’te gerçekleşen Ortak Planlama ve İzleme Projesi Komitesi 9. Toplantısında da bu konu görüşüldü. Projelerin onaylanmasını takiben yapım ihale hazırlıklarına başlayacağız. Bu köprü, iki ülke arasındaki ulaşımın daha da kolaylaşmasına ve ticaretin artmasına katkı sağlayacak.” dedi.

Köprü 841 Metre Uzunluğunda ve 4 Şerit

Bakan Uraloğlu, “Bu proje, sadece Türkiye ve Yunanistan için değil, tüm bölge için büyük önem taşıyor. Yapım ihale hazırlıkları tamamlandığında, inşaat çalışmaları en kısa sürede başlayacak. Proje, iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliğinin güçlenmesine katkı sağlamakla kalmayacak aynı zamanda da Türkiye’nin, Selanik – Sofya – Berlin güzergahındaki işlevsel bağlantısını güçlendirecek. Ayrıca, Türkiye’nin Egnatia Otoyolu üzerinden Pan-Avrupa Koridoru ve Balkan ülkeleri ile olan fonksiyonel bağlantısına da hizmet edecek.” şeklinde konuştu. Uraloğlu, Meriç Nehri üzerine inşa edilecek köprünün 841 metre uzunluğunda ekstradoz köprü olacak şekilde tasarlandığını belirterek, 1958 yılında yapılan eski köprünün artan trafiği karşılamaması nedeniyle bu köprünün çift gidiş geliş şeklinde 4 şerit olarak yapılacağını bildirdi.

Genç Gazeteciler | Türkiye

OKUMAYA DEVAM ET

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

Her Şey Güçlü Bir Türkiye İçin | Genç Gazeteciler

TAKVİM

Ocak 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

HER ŞEY GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

TOGG | Türkiye’nin Otomobili

TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni #TANAPtamam

GENÇ GAZETECİLER BURADA

GÜÇLÜ TÜRKİYE

TÜRK AKIM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

TÜRKİYE YÜZYILI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini #MilliEnerjideYeniMüjde

ENERJİ PETROL MEDYA GRUP – YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

DÜNYA7 saat önce

“Sene sonunda enflasyonu hedeflediğimiz seviyelere mutlaka indireceğiz”

DÜNYA15 saat önce

PARİS 2024 YAZ OLİMPİYATLARI’NDA MÜCADELE DECEK SPORCULAR TÖRENLE UĞURLANDI

DÜNYA1 gün önce

Irak’a Elektrik İhracatı 3 Yıllık Aranın Ardından Yeniden Başladı

GÜNCEL1 gün önce

YUNANİSTAN İLE 2. SINIR KÖPRÜSÜ’NDE ÇALIŞMALAR HIZLANDI

DÜNYA1 gün önce

TÜRASAŞ SANAYİ DEVLERİ ARASINDA

DÜNYA1 gün önce

Çevre, Şehircilik Bakanı Murat Kurum, EBRD Başkan Yardımcısı Matteo Patrone ile Görüşme Gerçekleştirdi

DÜNYA2 gün önce

MANİSA SANAYİNE DEĞER KATACAK

DÜNYA4 gün önce

DEV YATIRIMLAR | ÇUKUROVA HAVALİMANI 10 AĞUSTOS’TA AÇILIYOR

DÜNYA5 gün önce

“Şehitlerimizin kanları üzerinde kurulan KKTC’nin güçlü, müreffeh, itibarlı bir devlet hâline gelmesi için desteğimiz bakidir”

DÜNYA5 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de

DÜNYA5 gün önce

DÜNYA DEVİ AR-GE MERKEZİNİ TÜRKİYE’YE KURDU

DÜNYA5 gün önce

“Altı yıllık titiz bir restorasyon neticesinde ecdat yadigarı Yıldız Sarayı’nı ihya ettik”

DÜNYA6 gün önce

İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu Futbol Federasyonu’nun yeni Başkanı

DÜNYA6 gün önce

Türkiye Somali’de Petrol Ve Doğal Gaz Arayacak

DÜNYA6 gün önce

Nijer ile Petrol ve Doğal Gaz Alanında İlişkiler Güçleniyor

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mah-ı Muharrem Oruç Açma Lokması” programına katıldı

DÜNYA1 hafta önce

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Milletin Zaferine Giden Yolda Yargı” paneline katıldı

DÜNYA1 hafta önce

“15 Temmuz, Kurtuluş Savaşımızdan sonra milletimizin son bir asırda yazdığı en büyük destandır”

DÜNYA1 hafta önce

“15 Temmuz’a iftiralar atanlar, Türkiye üzerine tezgâhlanmak istenen tiyatronun birer figüranıdır”

DÜNYA1 hafta önce

15 Temmuz, istiklal ve istikbalin zaferidir.

DÜNYA1 hafta önce

15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Treni, Ankara’dan İlk Seferine Uğurlandı

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al-Saud’u kabul etti

DÜNYA2 hafta önce

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç , SETA tarafından düzenlenen 15 Temmuz Sempozyumuna katıldı.

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Mustafa Cambaz Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı

DÜNYA2 hafta önce

“Irak ve Suriye hattında, ülkemize tehdit oluşturacak hiçbir yapıya müsaade etmemekte kararlıyız”

DÜNYA2 hafta önce

Türk Hava Yolları, İtalya’nın Torino Şehrine Uçuşlara Başladı

DÜNYA2 hafta önce

“İsrail-Filistin meselesine kalıcı çözüm getirmeden, küresel barış ve istikrardan bahsedilemez”

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Müttefik ve Ortak Devlet ve Hükûmet Başkanları Toplantısı’na katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, NATO Devlet ve Hükûmet Başkanları Zirvesi akşam yemeğine katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Emine Erdoğan, Jill Biden’ın ev sahipliğindeki resepsiyona katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile görüştü

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya Başbakanı Meloni ile görüştü

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü

GÜNCEL2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Atlantik Konseyi Devlet ve Hükûmet Başkanları Oturumu’na katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macaristan Başbakanı Orban ile bir araya geldi

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’nun 75. Yılı Anma Etkinliği’ne katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de

DÜNYA2 hafta önce

TÜRKİYE’NİN UZAYDAKİ GARANTİSİ TÜRKSAT 6A

DÜNYA2 hafta önce

“Türkiye, NATO’nun misyonlarına ve harekâtlarına en fazla katkı sağlayan ilk beş müttefikten biridir”

DÜNYA2 hafta önce

“Haberleşme uyduları millî güvenliğimiz açısından büyük önem arz ediyor”

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mesajı

DÜNYA5 yıl önce

Metin Aslım : İş ve Cemiyet Hayatının Sevilen Siması

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Emel USLU ATİK ;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Aysu YAVUZ

İYİ Kİ VARSIN4 yıl önce

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Beril ÇAVUŞOĞLU

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın ZEHRA KARAKAŞ BEGEN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nuray ÖZÇELİK;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇEŞMECİOĞLU :

DÜNYA2 yıl önce

Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı temeli atıldı

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nalan Gazezoğlu

DÜNYA4 yıl önce

Sektöre Yön verenler ; Eda DEMİRHAN

GÜNCEL4 yıl önce

Sektöre Yön Verenler Berfu GÜVEN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Gül ALCANSOY;

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Prof. Dr. Başak SOLMAZ

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın AYSUN ŞAHANOĞLU KABA ;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nazlıhan ALKAN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇALIŞKAN

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Hande ORTAY

DÜNYA2 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Yusuf Burak ASLANPINAR;

İYİ Kİ VARSIN4 yıl önce

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

ENERJİ3 yıl önce

İyi ki Varsın Mehmet Gültekin

ENERJİ4 yıl önce

Tekfen Holding “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülünü üçüncü kez aldı!

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Sadık KUTANOĞLU

DÜNYA1 yıl önce

İyi ki varsın, Haşim İzol

DÜNYA2 yıl önce

İyi ki varsın Özgür AKIN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Doç. Dr. Esin Yalçınkaya

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Semra İĞTAÇ

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu ,
MAVİ YOLCULUK5 yıl önce

TEKNE KİRALAMA | İZMİR ÇEŞME ALAÇATI

GÜNCEL4 yıl önce

Başarımız, Başarınız olacak HANTEK KALIP

DÜNYA4 yıl önce

Sektöre Yön Verenler Esra KANDEMİR

DÜNYA2 yıl önce

İyi ki varsın Ebru Milat Sezgin

DÜNYA4 yıl önce

Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’su belli oldu

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Sibel Şeref KANCAOĞLU ;

DÜNYA2 yıl önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Yatırım Forumu’na katıldı

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Vahide Ayşit

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA3 yıl önce

Sektöre yön verenler, Ahmet ÇALLI

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

GÜÇLÜ TÜRKİYE
GÜÇLÜ TÜRKİYE

GENÇ GAZETECİLER | TÜRKİYE

GENÇ İŞ DÜNYASI

seers cmp badge