Türk İş Dünyası - 2008

DÜNYA

İyi ki varsın ZEHRA KARAKAŞ BEGEN

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Bir OĞUZ Boyu olup,Trabzon yöresinde Pontus Rum İmparatorluğu na karşı,deniz fatihleri olarak anılan,ÇEPNİLER (ÇEPNİ TÜRKMENLERİ) tarihimizde yerlerini almışlardır. Bu yörede ÇEPNİLER Karadeniz Bölgesinde sınırlı kalmayıp Anadolu’nun başka yörelerine en geniş ölçüde yerleşme faaliyetlerinde bulunmuşlar ve öz benliklerini kimliklerini korumayı başarmışlardır.

Zehra KARAKAŞ BEĞEN ; Trabzon Sürmene den ;Bağdat Yolu üzerinde bulunan, dönem dönem gezginlerin de uğrak yeri olmuş, topraklarının büyük bir bölümünü ismini aldığı Ovası ve tarihinde yörede yalnızca güzel 1 adet HAN’ın bulunması ile “Hantek” diye anıldığı ve zamanla isminin ,dağlar arasında bütün yolların kesiştiği uğrak yer ,yerleşim merkezi “ HENDEK “ e gelen ÇEPNİ TÜRKMEN leridir.


Zehra KARAKAŞ BEGEN ; 1980 Sakarya Hendek doğumlu, Hendek Lisesi’nden mezun oldu. Babasının yörede esnaf olması nedeni ile birlikte pazarcılık yaptı. Biyografisi her anlamda çalışma ile geçtiği için ,fındık kuaför,konfeksiyon ve tezgahtarlık işleri hem hal olduğu işler arasında ..Bu yapmış olduğu işler sayesinde ..ileride mobilya sektöründe gerçekleştireceği KALIP İMALAT ve FABRİKASI’ nın kapılarını sonuna kadar açma fırsatını getirdi.

2006 yılında İstanbul’da evlendi. evlendik ‘den sonra eşinin şirketinde üretim işlerine yoğunlaştı. Her şey yolunda giderken 2007 yılında başlayan küresel kriz , 2008 yılında çalıştığımız 4 işletmenin işlerini sonlandırması bizleri olumsuz etkilemişti. Eşinin sağlığının bundan sonraki süreçten çalışmaya elverişli olmaması nedeni ile tüm işlerin kendisi tarafından yapılacağını biliyordu. Hayatı iyisiyle kötüsüyle mücadele ederek tecrübe kazanarak yaşamaya devam etmesi gerekiyordu.
2017 yılın da Mobilya Sektöründe Hantek Kalıp’ isimli Firmasını kurdu.Firma; Kalıphane ve İmalathane olmak üzere iki bölüm mevcut. Kalıphane bölümünde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda araba parçaları, mutfak eşyaları, plastik kalıpları yapıyorlar ,İmalat bölümünde çoğu kendimize ait, patentli- plastik ürünlerin imalatını yapıyorlar.


Hantek Kalıp Plastik kurumsal bir marka. Ürünlerin hemen hemen hepsinde taklitleri ile karışmasın diye HANTEK markası yazıyorlar. Türkiye mobilya sektöründe çoğu firmanın tedarikçiliğini yapıyorlar. Bu firmalar ise dünyanın dört bir yanına mobilya ihracatı yapıyor. Hantek ürünleri de dünyanın dört bir yanında kalite ve estetiği temsil ediyor.

Ülkemizde hatta Dünya da sayılı ülkeler arasında Erkeklerin yaptığı plastik enjeksiyon imalatı ve kalıp imalatında büyük bir özveri ve güvenle kadın yönetici olarak üretim yapıyor.


Zehra KARAKAŞ BEGEN bir dergiye verdiği demecinde ;
Biz kadınlar,içgüdüleri ve sezgileri kuvvetli olduğu için, risk almayı severiz. Plastik enjeksiyon ve kalıp işi tamamen erkeklerin yaptığı çok zor bir iş ama ben zoru başarmayı sevdiğim için bu sektöre girdim. Kadınların ne kadar güçlü ve zeki olduğunu göstermek için, ham maddeyi, plastik enjeksiyon makinalarını, kalıp tasarımlarını ve tezgahlarını kullanmayı öğrendim ki, ileride kendimi daha çok geliştirebileyim. Biz kadınların istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey yoktur, yeter ki kendimize olan öz güvenimizi kaybetmeyelim. Olmayan bir ürün tasarlayıp çiziyorsunuz sonra imalatını yapıyorsunuz. Her zaman yeniliğe ve teknolojiye ayak uydurmak zorundasınız yoksa bu sektörde ayakta kalmanız çok zor! İşimi severek, tutkuyla, azimle, sabırla ve ısrarla yapıyorum. Başarılı olmak için her zaman risk alarak, doğru şekilde ve çok çalışarak işime devam ediyorum. Bu hissettiğim gururu ve öz güvenimi tamamen eşime borçluyum.İfadelerini kullanmıştır.


Zehra KARAKAŞ BEĞEN ; Ticari yaşantısı ve saygın kişiliği ile YATAŞ A.Ş. nin kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Yılmaz Öztaşkın Bey’ i iş insanı olarak örnek aldı. Kendisi ile tanışmak onun için oldukça önemli idi. Yataş şirketler Grubu’nun başarılı CEO’su Nuri ÖZTAŞKIN Bey sayesinde şans eseri tanışma fırsatı oldu. Yılmaz ÖZTAŞKIN ın değerli eseri olan “Hayallerim Prensiplerim ve Yaşadıklarım” adlı imzalı kitabını kendi elinden almak kendileri için büyük bir onur oldu.


Zehra KARAKAŞ BEĞEN ;
Zeytin Dalı Harekâtı döneminde kurulmuş ,tamamen devletçi, devletimizin yanında, şer odaklarının karşısında, kamu yararını güden, Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinden 350 sivil toplum kuruluşuyla irtibatlı, merkezi Ankara’da olan bir sivil toplum kuruluşu olan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Sivil Toplum Kuruluşları Derneği ‘nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Kadın Kolları Başkanlığı’nı sürdürüyor.


Ayrıca ; Platformda bulunan kadın dernekleri, engelliler dernekleri ve toplumun her kesimini ilgilendiren konularda yerel yönetimler ile birlikte çeşitli projelere imza atmıştır.


Zehra KARAKAŞ BEĞEN karşısına çıkan zorluklarla savaşan, asla pes etmeyen, büyük bir azim ve dirayetin sonucunda başarılarının gerçekleştirdiğinin idraki içerisinde, İnanıyoruz ki ,yeni ve daha büyük başarılar için hizmetlerine devam edecek ,


enerji petrol medya grup olarak ;
Ülkesine olan sevdası ,girişimci ruhu ,yardımsever kişiliği ,mobilya sektöründe, yaratıcılık özelliği ve bilge kişiliği ile toplumun sevgisini ve takdirini almış bir insan , gelecek de de ,insanlık adına faydalı çoğu kapsamlı projelerin hayata kazandıracağını biliyor. kendilerine,

İyi ki varsın Zehra KARAKAŞ BEĞEN diyoruz.

Levent KANDEMİR

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li Senatörler Shaheen ve Murphy’i kabul etti

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li Senatörler Jeanne Shaheen ve Chris Murphy’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Kabulde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan da hazır bulundu.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

Arnavutluk Başbakanı Rama Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama | Ankara

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Edi Rama’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde resmî törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülkenin millî marşları çalındı. Arnavutluk Başbakanı Rama’nın tören kıtasını selamlamasından sonra iki lider heyetlerini birbirlerine takdim etti.

Türkiye ve Arnavutluk bayrakları önünde basın mensuplarına poz veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama, daha sonra baş başa görüşmelerini gerçekleştirmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçti.

OKUMAYA DEVAM ET

DÜNYA

“Adalet sistemimizin mevzuat altyapısını geliştirmek için başlattığımız reformları kesintisiz devam ettiriyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimleri Kura Töreni’nde

Genç Gazeteciler

Haber Burada

Tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimleri Kura Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Yargımızın da hâlâ çözüm bekleyen sorunları, sıkıntıları vardır. Bunların bir kısmı anayasa ve yasalarımızda yapılması gereken değişikliklerle ilgilidir. Sıkıntıların bir kısmı da kurumsal işleyişlerden, kurumlar arası anlayış farklılıklarından ve eski alışkanlıklardan kaynaklanmaktadır. Bu çerçevede, adalet sistemimizin mevzuat altyapısını geliştirmek için başlattığımız reformları kesintisiz devam ettiriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hâkimleri Kura Töreni’ne katılarak bir konuşma yaptı.

Kura töreninde görev yerleri belli olacak 148 hâkim ve Cumhuriyet Savcısını tebrik ederek, başarılar dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık sayıları 24 binin üzerine çıkan hâkim ve savcılarımız, ülkemizin dört bir yanında, milletimiz adına adaleti tesis etmenin mücadelesini veriyor” şeklinde konuştu

“BİZİM MEDENİYETİMİZDE, DEVLET YÖNETİMİNDE ADALETİN ÖNEMİNE BİLHASSA VURGU YAPILIR”

“Adalet, içinde yaşadığımız evrenin ruhudur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Şayet bu ruhu kaybedersek, diğer hiçbir şeyin anlamı kalmaz. Nitekim insanlık tarihine baktığımızda, adalet temelinde yükselen toplumların güvenlik ve refah içinde yaşadığını, adaletin kaybolduğu toplumların da kısa sürede yıkılıp gittiğini görürüz. Bunun için bizim medeniyetimizde, devlet yönetiminde adaletin önemine bilhassa vurgu yapılır. Zaten medeniyet dediğimiz olgu da, ancak adaletin bulunduğu yerde ortaya çıkabilir ve gelişebilir.”

Yasama ve yürütme gibi, yargının da hâlâ çözüm bekleyen sorunları olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların bir kısmı anayasa ve yasalarımızda yapılması gereken değişikliklerle ilgilidir. Sıkıntıların bir kısmı da kurumsal işleyişlerden, kurumlar arası anlayış farklılıklarından ve eski alışkanlıklardan kaynaklanmaktadır. Bu çerçevede, adalet sistemimizin mevzuat altyapısını geliştirmek için başlattığımız reformları kesintisiz devam ettiriyoruz” dedi.

Daha önce hayata geçirdikleri çalışmaların bir üst safhasını oluşturan yargı reformu strateji belgesini 2019 yılında kamuoyuyla paylaştıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu belgede yer alan yol haritamızı adım adım takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Gazi Meclisimizin takdirine sunulan 8. yargı paketi, bu strateji belgesinin adımlarından biridir” ifadelerini kullandı.

OKUMAYA DEVAM ET

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

TAKVİM

Mayıs 2020
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

HER ŞEY GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

TOGG | Türkiye’nin Otomobili

TANAP Avrupa Bağlantısı Açılış Töreni #TANAPtamam

GENÇ GAZETECİLER BURADA

REKLAMLAR

TÜRK AKIM PROJESİ AÇILIŞ TÖRENİ

TÜRKİYE YÜZYILI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale 1915 Köprüsü Kule Tamamlama Töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisini #MilliEnerjideYeniMüjde

ENERJİ PETROL MEDYA GRUP – YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

DÜNYA13 saat önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li Senatörler Shaheen ve Murphy’i kabul etti

DÜNYA13 saat önce

Arnavutluk Başbakanı Rama Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

GÜNCEL14 saat önce

Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Engelli Vatandaşların Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni’ne katıldı.

DÜNYA19 saat önce

“Adalet sistemimizin mevzuat altyapısını geliştirmek için başlattığımız reformları kesintisiz devam ettiriyoruz”

DÜNYA1 gün önce

Emine Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın eşi Mihriban Aliyeva ile görüştü

DÜNYA2 gün önce

Muhammed Kaçar Webx ,Türk Patent ve Marka Vekil belgeniz varmı ?

DÜNYA2 gün önce

“Karabağ’da işgalin sona ermesiyle bölgemizde kalıcı barış için tarihî bir fırsat penceresi açıldı”

DÜNYA2 gün önce

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

DÜNYA2 gün önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Türkiye – Suudi Arabistan Yatırım ve İş Forumu”na katıldı.

DÜNYA3 gün önce

Türk Hava Yolları, Dijital ürünü “TK Cüzdanı” Hizmete Sundu

DÜNYA3 gün önce

“Bizim her sözümüzün altında, asırlara bedel eser ve hizmetler yatıyor”

DÜNYA3 gün önce

“Türkiye’nin 21 yılda yazdığı başarı hikâyesinin kahramanı, 85 milyonun her bir ferdidir”

DÜNYA4 gün önce

Muhammed Kaçar Webx | https://cuzdan.com sitenizde Türkiye merkez bankasının logosunu nasıl kullanıyorsunuz. Amacınız ne ?

DÜNYA4 gün önce

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Antalya’da Esnaf Buluşması’nda konuştu

DÜNYA4 gün önce

Türkiye ile Macaristan Arasında ETOK/JETCO Mutabakat Zaptı İmzalandı

DÜNYA4 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye, tüm zor süreçleri en başarılı yöneten ülkelerden biri.

DÜNYA4 gün önce

“Amacımız ekonomide, gerçek ve kalıcı refah artışını sağlayacak güçlü bir altyapı kurmaktır”

GÜNCEL5 gün önce

Muhammed Kaçar webx | Marka patent Kurulduğumuz günden bu yana en büyük ilkemiz müşterilerimize sunulamayanı sunmak, yapılamaz denileni yapmak oldu. diyorsunuz ?

DÜNYA5 gün önce

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Kümelenme Konferansı’nda Konuştu

DÜNYA6 gün önce

“Bölgemizde barış ve istikrarın tesisi için Mısır ile temaslarımızı her seviyede artırma kararlılığındayız”

GÜNCEL6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı es-Sisi ile görüştü

GÜNCEL6 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır’da

DÜNYA7 gün önce

WEBX’ in Anlamı nedir ?

DÜNYA1 hafta önce

FETÖ’nün bilişim militanları | İnsanlara kumpas kurarak adli sicil kayıtlarını kirletmek için her türlü yolsuzlukları yapıyorlar

DÜNYA1 hafta önce

“Türk patent ve marka Kurumundan Kamuoyuna uyarı“

GENÇLER1 hafta önce

Muhammed Kaçar webx | Webx A.Ş., uluslararası marka ve patent hizmetlerinde öncü bir isimdir. diyorsunuz ?

DÜNYA1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilk astronotu Gezeravcı’yı kabul etti

DÜNYA1 hafta önce

“Türkiye’yi bir bütün olarak kalkındırmanın, büyütmenin, yüceltmenin çabasındayız”

DÜNYA1 hafta önce

Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, Deprem Kahramanı Madencilere Teşekkür Ziyareti

DÜNYA1 hafta önce

İSTANBUL HAVALİMANI’NA KURULACAK SİSTEMLE 3 UÇAK AYNI ANDA İNİP KALKABİLECEK

DÜNYA1 hafta önce

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer BOLAT, Türk Eximbank’a Yönelik Yeni Sermaye Artırım Kararını Değerlendirdi

DÜNYA2 hafta önce

Türkiye ile Katar Arasında JETCO Protokolü İmzalandı

DÜNYA2 hafta önce

BAYRAKTAR TB3 SİHA 30 BİN FEET İRTİFAYA ÇIKTI

DÜNYA2 hafta önce

Türk Patent ve Marka Kurumu ; Dolandırıcılık Konusunda Kamuoyunun Dikkatine…

DÜNYA2 hafta önce

“Enerjide tam bağımsızlığı yakalamak en önemli hedefimizdir”

GÜNCEL2 hafta önce

“Antalya, her alanda Akdeniz’in parlayan yıldızı olmaya devam ediyor”

DÜNYA2 hafta önce

Emine Erdoğan, Yüzyılın Kadın İstihdamı İş-Pozitif Tanıtım Programı’na katıldı

DÜNYA2 hafta önce

Bir FETÖ’cü nasıl anlaşılır?

DÜNYA2 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim en öncelikli konumuz deprem bölgesidir”

DÜNYA2 hafta önce

“Türkiye, tarihinin en büyük imar seferberliğini nice olumsuzluklara rağmen yürütmektedir”

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mesajı

DÜNYA4 yıl önce

Metin Aslım : İş ve Cemiyet Hayatının Sevilen Siması

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Emel USLU ATİK ;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Aysu YAVUZ

İYİ Kİ VARSIN3 yıl önce

İyi ki varsın Nurten ÖZTÜRK

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın ZEHRA KARAKAŞ BEGEN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Beril ÇAVUŞOĞLU

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nuray ÖZÇELİK;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇEŞMECİOĞLU :

DÜNYA2 yıl önce

Ankara-Yerköy-Kayseri Hızlı Tren Hattı temeli atıldı

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nalan Gazezoğlu

DÜNYA3 yıl önce

Sektöre Yön verenler ; Eda DEMİRHAN

GÜNCEL3 yıl önce

Sektöre Yön Verenler Berfu GÜVEN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Gül ALCANSOY;

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Prof. Dr. Başak SOLMAZ

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın AYSUN ŞAHANOĞLU KABA ;

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Nazlıhan ALKAN

DÜNYA2 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Michel ile görüştü

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Hande ORTAY

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Hüseyin ÇALIŞKAN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Yusuf Burak ASLANPINAR;

İYİ Kİ VARSIN3 yıl önce

İyi ki varsın Semra Aman Akyürek

ENERJİ3 yıl önce

Tekfen Holding “Kadınlarla Güçlendirilmiş Yönetim Kurulu” ödülünü üçüncü kez aldı!

ENERJİ3 yıl önce

İyi ki Varsın Mehmet Gültekin

Enerji petrol Medya Ceo -Mehmet Ali Setencioğlu ,
MAVİ YOLCULUK5 yıl önce

TEKNE KİRALAMA | İZMİR ÇEŞME ALAÇATI

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Doç. Dr. Esin Yalçınkaya

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Semra İĞTAÇ

GÜNCEL3 yıl önce

Başarımız, Başarınız olacak HANTEK KALIP

DÜNYA1 yıl önce

İyi ki varsın Özgür AKIN

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Sadık KUTANOĞLU

DÜNYA11 ay önce

İyi ki varsın, Haşim İzol

DÜNYA4 yıl önce

Sektöre Yön Verenler Esra KANDEMİR

DÜNYA3 yıl önce

Türkiye’nin En Etkin 50 CFO’su belli oldu

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısı düzenledi

DÜNYA2 yıl önce

İyi ki varsın Ebru Milat Sezgin

DÜNYA2 yıl önce

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Turizm Yatırım Forumu’na katıldı

DÜNYA3 yıl önce

Sektöre yön verenler, Ahmet ÇALLI

DÜNYA5 yıl önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kyoto’da Ara Güler Fotoğraf Sergisi’ni açtı

DÜNYA3 yıl önce

İyi ki varsın Vahide Ayşit

DÜNYA4 yıl önce

İyi ki varsın Sibel Şeref KANCAOĞLU ;

YENİ NESİL MEDYA | TÜRKİYE

REKLAMLAR
REKLAMLAR

GENÇ İŞ DÜNYASI

seers cmp badge